Wpis z mikrobloga

@mocneAnaboliczne: @mocneAnaboliczne: @elpoliko: @imposs:
Ale wiecie, że dzieci są różne? Są takie co sobie grzecznie poleżą, albo pójdą spać, a są też dzieci wysokich potrzeb, które śpią tylko jak są noszone na rękach rodziców, jak się je odłoży to w ciągu sekundy płaczą tak, że się zanoszą i tracą oddech, a większość czasu po prostu płaczą #!$%@? wie czemu.
Przy takim dziecku posiedzenie 3 minuty to luksus, nie
@taalarek: wiemy :) dlatego @Doriel przedstawia jak to wyglądało u niej, a ja mówię o swoich doswiadczeniach.
Moja siostra ma dziecko jak opisujesz, usypianie na rekach przez 1.5h zeby 30 minut pospalo mocnym snem, ciągły płacz dziecka i bezsilnosc matki, ktora tez w koncu zanosila sie lzami.
Ja mialam luz, moja mala lubi spac i kiedy miala 3 tygodnie robilam sama wigilie i święta dla kilku osob, pieklam pierniki, lepilam uszka,
@imposs: Nie zauważyłam wcześniej, że napisałaś. Wydaje mi się, że wszystko zależy jaka matka i jakie dziecko. Z moich osobistych doświadczeń jedno dziecko sie uda takie, że masz wszystko ogarnięte w domu i siebie i dziecko i jeszcze odpoczniesz, a są takie dzieci, że do kibla cięzko wyjść. Nie ma reguły, więc generalizowanie, że te kobiety które nie mają na nic czasu z małym dzieckiem to leniwe lochy nie wydaje mi
still dziecko nawet wymagajace daje duzo czasu do zrobienia tego i owego. Wystarczyloby zeby ograniczyla fejsbuka i trajkotanie przez telefon


@loczyn: @elpoliko: @taalarek: @Mollina: @imposs: Wołam biorących udział w dyskusji :P. Jak pisałam wyżej, ja się nie jestem w stanie zgodzić z tą wypowiedzią. Dzieci są bardzo różne i mają bardzo różne wymagania. Widzę po swoich i matki więcej niż jednego dziecka mówią wszystkie to samo -
@Doriel: Ja akurat miałem aniołka, ale też sporo z żoną współpracowaliśmy. Bardziej tutaj przykład mojej dobrej koleżanki która ma bardzo wymagającego synka i czuje się czasami zmęczona, tylko ona jeszcze prowadzi firmę i ćwiczy, to ma powód, ale większość MADEK wiem jak zajmuje się dziećmi i strzelam, że 80% z nich to #!$%@? głupoty.
@mocneAnaboliczne: @loczyn: Ja też uważam, że większość kobiet przesadza z tym, że z dzieckiem to juz nic sie nie da normalnie zrobić, jest trudniej, trzeba się zorganizować, są takie momenty, że rzeczywiście nie za bardzo da się coś zaplanować czy zrobić normalnie, ale to nie jest tak, że cały czas jest przewalone.
@loczyn: Zaczepiasz temat, który mi tez chodził po glowie juz od jakiegoś czasu. Jak dziewczyna przed urodzeniem
@Doriel: Ja w swoim czasie miałem spory zapierdziel w pracy i opieka nad takim maleństwem to jest luz. Dla mnie dużo bardziej wymagająca (nie trudniejsza) jest opieka nad 2+ latkiem, bo musisz mocno kreatywnie podchodzić do rozwiązywania problemów.
Opieka nad 3 miesięcznym dzieckiem to jest odgrywanie prostego algorytmu:

Jak dziecko placze to

1. sprawdzasz pieluche i wymieniasz
jesli placze dalej to:
2. dajesz żreć
jesli placze dalej to:
3. patrzysz czy
jak dziecko jest baaardzo małe to tylko je, śpi i robi kupę w odstępach 3 godzinnych, więc jest mnóstwo czasu na robienie wszystkiego, a tym bardziej na sranie. Uwielbiam teksty "zobaczysz na nic nie będziesz mieć czasu" g**** prawda. #madki może w końcu przestaną straszyć końcem świata i wezmą się do roboty zamiast narzekać jak to im ciężko. Pozdrawiam #antymadka, mama 3 miesięcznej córeczki, z posprzątaną chatą, pomalowanymi paznokciami i ciepłą