Wpis z mikrobloga

@Selva: Heh, przypomniało mi się jak kiedyś do mojej różowej przyjechała rodzinka mieszkająca na stałe w reichu. Jej kuzyn(chudy, można powiedzieć wyżyłowany, widać że styrany porządnie) z żoną(żona oczywix nadwaga, ale włosy i paznokcie zrobione elegancko) i córeczką lvl chyba 4.
No i ta jego żona już pod koniec spotkania nie mogła wytrzymać żeby nie powiedzieć jak to ona ma #!$%@? w życiu(a widać było od początku że chce takie bolesne
@Doriel:

Dzieci są bardzo różne i mają bardzo różne wymagania. Widzę po swoich i matki więcej niż jednego dziecka mówią wszystkie to samo - każde dziecko to zupełnie różna sprawa i nawet nie ma co się nastawiać, że za każdym razem będzie podobnie.

Potwierdzam jako ojciec trójki i człowiek będący jeszcze 10 lat temu w przekonaniu że tabula rasa i wszystko zależy od wychowania i otoczenia w którym ktoś się znajduje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@puexam przekonam się za 9 mcy, dlatego uważam że z noworodkiem to najmniejszy problem, bo nawet jak płacze godzinę to przecież w końcu przestanie i pójdzie spać. Nikt mi nie wmówi że takie małe dzieci płaczą cała noc i trzeba je nosić, albo robić za materac dla dziecka całą dobę. Ostatnio zostałam zlinczowana na instagramie jak powiedziałam że moje dziecko śpi samo w swoim łóżku, w swoim pokoju.
@imposs: no to zbieraj na terapeutę dla dziecka od razu ( )
Póki dziecko nie gada to płacz jest komunikatem. Olewasz płacz to dziecko zaczyna domyślać się, że masz go w dupie, jego potrzeby i przestaje płakać. Tylko efektem jest otępienie emocjonalne.
Niemowlaki w domach dziecka nie płaczą, zgadnij czemu.
Jak za ciężko dzieciakiem zajmować się dzień i noc to może lepiej się na niego nie
@Doriel: jak dziecko jest baaardzo małe to tylko je, śpi i robi kupę w odstępach 3 godzinnych, więc jest mnóstwo czasu na robienie wszystkiego, a tym bardziej na sranie. Uwielbiam teksty "zobaczysz na nic nie będziesz mieć czasu" g**** prawda. #madki może w końcu przestaną straszyć końcem świata i wezmą się do roboty zamiast narzekać jak to im ciężko. Pozdrawiam #antymadka, mama 3 miesięcznej córeczki, z posprzątaną chatą, pomalowanymi paznokciami
I w takim wypadku pójście do pracy to o wiele milsze zajęcie, serio.


@taalarek: są nawet ojcowie, którzy nie biorą tego 2tygodniowego "tacierzyńskiego", bo posiedzą po powrocie ze szpitala z dzieckiem weekend w domu i już im się chce do pracy wracać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@peralta tak, przestałoby bo byłoby po prostu skrajnie zmęczone płaczem. Wyobraź sobie płakać tak bardzo aż padasz ze zmęczenia - super co? Nie wyobrażam sobie nie przytulać płaczącego dziecka przecież niemowlę do 1 roku życia nie potrafi inaczej zakomunikować potrzeby a to rodzic jest jego jedyną ostoją na tym świecie. I tak, czasem chodzę przez godzinę z płaczącym dzieckiem, śpiewając tańcząc i robiąc milion rzeczy byle tylko było mu lepiej.