Wpis z mikrobloga

@sorek: Ogólnie 100 kunia z litra to nie jest jakiś szał ale już konkretnie to jedzie. Przyrost bardzo fajny i dowodzi iż niektóre jednostki całkiem fajnie reagują na drobne zmiany. Użytkujemy na "co dzień" w rajdówce 205 KM SR20VE wiec drobne pojęcie mam. Z resztą sam z SR20de 125KM zrobiłem 145 i później z drugiego bliźniaczego SR20de 136KM zrobiłem 160KM więc coś tam liznąłem w temacie podnoszenia mocy wolnossaka.
  • Odpowiedz
@sorek: ciekawa sprawa z tym wałkiem od m54, jakoś nie trafiłem na to wcześniej, chyba se zmotam m52b28, wsadzę kolektor od m50, wałek z m54 i koło zamachowe z m20
  • Odpowiedz
8k obr. pewnie jakiś fan hond stroił auto xDD


@Arturrow: w wolnossaku gdzie nie #!$%@? boosta przesunięcie odcinki to jedna z lepszych (efektywnych) metod podniesienia mocy. Zobacz gdzie wypada tutaj peak na wykresie.

Inna sprawa kiedy (nie czy) to się wysra, ale jak dobrze rozumiem to nie dupowóz więc pomysł słuszny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Atreyu: w sumie silniki bmw są do takich rzeczy stworzone bo wykres idzie niemal prostoliniowo, gdzie u konkurencji przeważnie peak jest w połowie zakresu obrotów a później spada
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Arturrow: wałek z m54 pasuje chyba tylko do m52tu

Natomiast kolektor z m50 tylko to nie-tu

Natomiast do b28 możesz smialo założyć kolektor z b30 razem z przepustnica i mafem (tylko musisz go jakos w ecu ogarnąć)

@Atreyu: jeszcze porting głowicy by dużo dał. Sam myślę o tym + camshaftach schricka z niemal 2mm większym podniesieniem i długością trwania.

@Arturrow: podziękuj vanosom :D
  • Odpowiedz