Wpis z mikrobloga

@chlopiec_kolejne_drzwi: powiem tak - każdy powinien używać narzędzi które są dla niego najwygodniejsze ;). Oba programy są na rynku z 30 lat, także oba mają swoich zdeklarowanych zwolenników - kiedyś na PC CorelDRAW był takim standardem i wszyscy tego używali, przynajmniej ja tak go wspominam. Siostra też używa Corela (ale, z drugiej strony - używa też Photoshopa od Adobe, więc to raczej kwestia przyzwyczajeń). Ja bym wziął Corela chyba z podobnych
@JaTuNowy pan z informatyki nie wytłumaczył narzędzi do porządkowania obiektów W SZKOLE? XD Rozum se ukradnij.

@chlopiec_kolejne_drzwi standardem jest Adobe Illustrator, jednak jego wielka sukcesywna konkurencja to Affinity Designer który jest do niego bardzo podobny, a licencja w promocji jest do kupienia za 180 PLN, bez promo jakieś 50 PLN więcej. Co do Corela, jest intuicyjny i ma wiele fajnych rozwiązań do pracy jednak jeśli mówimy o przyszłości grafiki to ja nie
@chlopiec_kolejne_drzwi: Illustrator to standard, reszta to opcja. Corel - tu już wszystko zostało chyba powiedziane. Affinity Designer - dla mnie nie jest jeszcze tak dopracowany i nie stanowi realnej konkurencji. Nie wiem co rozumiesz przez "grafika wektorowa", ale w mojej pracy muszę korzystać z 5 narzędzi (Illustrator, Photoshop, Indesign, Acrobat Pro, XD), bo prawie nigdy na samych wektorach się nie kończy + wektory to też skład różnego rodzaju publikacji, które prędzej