Wpis z mikrobloga

Pomyślałem sobie, że sprzedam wszystkie swoje bitkojny ambergoldowe. Pieniądze wpłacę na lokatę bankową
(znalazłem dobrą oferte w mBank 0,5% na rok na 12 miesięcy). Poza tym od lipca około 30% swoich oszczędności wpłacę na Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK), dostanę również wpłatę powitalną 250zł od państwa.

#bitcoin #finanse #oszczedzanie #pieniadze #polska #mbank
S.....y - Pomyślałem sobie, że sprzedam wszystkie swoje bitkojny ambergoldowe. Pienią...

źródło: comment_HgqaPWfbmVGbqzeGTtIWJtTxUdNkmG9d.jpg

Pobierz
  • 34
@brodatylarry: Kryptowaluty to nie są inwestycje. Ludzie używają pojęć , których znaczenia nie rozumieją. Kryptowaluty to jest spekulacja. Inwestycjami to można nazwać zakup nieruchomości albo wybudowanie jakiegoś obiektu w celach zarobkowych , ewentualnie włożenie pieniędzy w jakiś biznes ale nie kupienie punktów i czekanie aż ktoś odkupi je drożej.
Bardzo proste to jest : jeżeli weźmiesz bitcoina czy inną kryptowalutę to masz coś co nie generuje przychodu samo z siebie. Jedyna opcja żeby na tym zarobić to odsprzedać to drożej komuś innemu. Dla odmiany kupując teren w centrum miasta możesz tak samo odsprzedać go drożej ... ale możesz np. zrobić tam parking albo wynająć w innym celu lub wybudować sklep itp...
@brodatylarry: Właśnie o tym piszę... jeżeli coś ma inny potencjał wzrostu niż tylko popyt nowych kupujących to można to traktować jako inwestycję. Startup jakiś potencjał ma więc można zaryzykować - inna sprawa , że chyba nie ma zbyt wiele startupów działających w formie spółek akcyjnych dopuszczonych do obrotu akcjami np. na GPW.
@rysiekryszard: Ja tu nie przyszedłem nikogo ewangelizować.. jeżeli wiesz swoje to jak mawiał wielki nieobecny tego tagu pawlo74 ... "bierz kredyt i kupuj bo taniej nie będzie". Problem z niektórymi osobami polega na tym , że po zakupie bitcoina nie dopuszczają do siebie myśli , że to mógł być błąd.
@ataridropzone Bitcoin też ma potencjal, może zostać zaakceptowany np przez sieć sklepów i być powszechnie używany przez co będzie mieć zastosowanie jak powiedzmy Visa. Wtedy nagle zmieni status że środka spekulacyjnego na środek inwestycyjny? Trochę się pogmatwałeś w tych tłumaczeniach
@rysiekryszard: Haczyk nr 1 : adopcja, a właściwie jej brak
Haczyk nr 2 : stopień skomplikowania przekraczający możliwości przeciętnego człowieka . Ludzie ledwo radzą sobie z windowsem więc jak im proponować kryptografię i nody lighting network.
Haczyk nr 3: skoro BTC jest tak wspaniały dlaczego nie został wykupiony przez grube ryby. Nie sądzisz chyba , że ty jesteś od nich cwańszy ? :)