Wpis z mikrobloga

Pomyślałem sobie, że sprzedam wszystkie swoje bitkojny ambergoldowe. Pieniądze wpłacę na lokatę bankową
(znalazłem dobrą oferte w mBank 0,5% na rok na 12 miesięcy). Poza tym od lipca około 30% swoich oszczędności wpłacę na Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK), dostanę również wpłatę powitalną 250zł od państwa.

#bitcoin #finanse #oszczedzanie #pieniadze #polska #mbank
S.....y - Pomyślałem sobie, że sprzedam wszystkie swoje bitkojny ambergoldowe. Pienią...

źródło: comment_HgqaPWfbmVGbqzeGTtIWJtTxUdNkmG9d.jpg

Pobierz
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co do punktu pierwszego: Jeżeli to nie ma służyć do płacenia to do czego ? Nie rozśmieszajcie mnie tylko z tym "store of value" ... kto normalny będzie to tak traktował skoro już powstał pierwszy Large Bitcoin Collider i niestety okazało się , że działa.

Co do punktu drugiego: większość tzw. młodzieży nie ma pojęcia jak działa bitcoin . Oni mają w głowach udawanie bogatych a myślą w kategriach metki na produkcie.
  • Odpowiedz
@SebastianSynJanuszaIGrazyny: Chodzi mi o sam fakt , że można coś takiego zrobić. I nie masz racji , że tego nie można dalej robić z powodu nowych adresów. Trudno mówić o bezpieczeństwie oszczędności jeżeli odbywa się loteria o twoje oszczędności , wygrany zgarnia wszystko a odwołań nie ma. Nie tak wygląda store of value, że jak ktoś znajdzie to bierze.
  • Odpowiedz
@SebastianSynJanuszaIGrazyny: @rysiekryszard: Mnie nazywacie ignorantem ale to z was wychodzi brak wiedzy o tym projekcie . Jego celem nie było "łamanie" kluczy prywatnych. On generował pary kluczy w celu znalezienia adresów , które coś zawierają a żeby nie powtarzać zbędnej roboty te sprawdzone były eliminowane z puli żeby inni nie musieli już tego liczyć.
  • Odpowiedz
Czepiacie sie tego PPK jak rzepy psiego ogona. Nikt nikomu nie każe w tym uczestniczyć. Po co ten cały hejt. PPK jest dobrowolne. Tylko nie rozumiem tego po co taka nagonka jak suma odkładana (2-4%) To nie jakaś ogromna kwota a kasa się będzie przez lata odkładać.Dodatkowo pracodawca dołoży co miesiąc i państwo. Mam nadzieję że dożyję jak ci wszyscy co teraz szydzą z PPK będa mieli za kilkanaście lat kwaśne miny
  • Odpowiedz