Wpis z mikrobloga

Siema elo, rok temu zacząłem poszukiwania działki pod budowę domu w okolicach Lublina. Czemu dom? ano dlatego że deweloperzy którzy budją mieszkania podnosili ceny m2 z dnia na dzień, dosłownie. W Listopadzie 2017 roku wstepnie pytałem o mieszkanie na obrzeżach-cena 4900. W Styczniu to samo mieszkanie 5300. 60m2 mieszkanie wychodził około 320 000 do tego garaż i komórka w cenie 30 000. Całość 350 000-stan deweloper.

Działka 10 km od centrum, kupiona w kwietniu 2018. Nastepnie załatwianie formalności i w lipcu 2018 miałem pozwolenie :). Sierpień 2018, zaczęły się fundamenty, ściany itd. W grudniu Miałem SSZ, 140 m2 za 150 000. Od tego momentu staram się wykonywac pracę sam (oprócz tynków i w przyszłości wylewki), czasami popłudniami czasami weekendy.

Co zrobione (podział na mój koszt i koszt jaki oferowali fachowcy)

-Elektryka + system alarmowy + czujki zalania + czujki dymu. Same okablowanie, na dniach zakupie osrzęt do skrzynki.
mój koszt, prawie 1600 metrów przewodów z czego ponad 1200 metrów to elektryka, pozostałe to alarm + czujki + internet+TV.
Koszty przwodów na dzien dzisijszy: 2300 + 350 zł za dwie skrzynki, jedna multimedialna druga elektryczna. Osprzęt wyceniony na około 2000, sprawdzenie przez elektryka + odpowiednie wpisy 1200. Alarmu na dzien dzisijszy nie liczę, ale zintegrowany to koszt około 1500-2000, do tego należy dodać czujki dymu 2x 100 zł + 4x czujka zalania x100 zł.
Całość zamknie sie w 8000-9000 tysiącach.
Cena elektryka 14 000 (same kable elektryczne) 4000-5000 alarm. 19 000.
Zaoszczedzone 10 000 zł

Tynkarze w miedzyczasie uwijają się z tynkami, cena za 550 metrów scian to 15 000 zł.

Dzisiaj zmierzam na działkę robić kanalizację oraz CWU (woda w domu). Hydraulik wycenił materiał oraz robocizne na 6000 zł.
Rurki zakupione za 1200. chcoiaz wiem że nie wszystkie ale napewno zmieszcze się w 1500zł.

Zaoszczedzone 4000

Plan Na stan deweloperski 250 000 zł.
Koszty do dnia dzisiajszego: 160 0000
Zostało 90 000.

Jeśli będą chętni to postaram się o wrzucanie materiałów w miarę często.

#budujzwykopem #budowadomu #budownictwo #budujzredem #remontujzwykopem
iredbox - Siema elo, rok temu zacząłem poszukiwania działki pod budowę domu w okolica...

źródło: comment_cuyurko4lgI1nmtVkaWz5DKene1QWKLr.jpg

Pobierz
  • 22
W Listopadzie 2017 roku wstepnie pytałem o mieszkanie na obrzeżach-cena 4900. W Styczniu to samo mieszkanie 5300


@iredbox: Lublin ma tak #!$%@? ceny mieszkań (w stosunku do rynku pracy), że nie mam pytań XD

A domu pogratulować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@helmutkoll: wszystko się zgadza :) tylko że działkę kupiłem a szwagier nie chce pomagać :(
Jeżeli teraz miałbym wynajomwac fachowców do wszystkiego to stan deweloperski realnie to 300 000-350 000 zł.
Niestety mieszkam na wschodzie i przy całkiem normlanych zarobkach, puki starczy sił i umiejetnosci to bede robił sam:) bo elektryka zajeła mi łacznie okolo 7 dni, a tak jak wspominałem, elektryk skasowałby 10 000. Wiem że fachowcy się cenią ale
@helmutkoll: żeby nie było, ze mam jakieś ale do cen jakie panują na rynku, jest popyt jest podaż. Bardziej chodziło mi o to że blok już stoi więc chyba koszty są znane i raczej targowanie się o cene metra powinno iść w dół a nie w górę :)
Chodzenie po deweloperach odbywało się na zasadzie: przyszły #!$%@?, znowu chca mieszkanie, zadajesz pytanie o wykonanie to usłyszysz żebyś sobie sprawdził w karcie
@reroute: no tak bo przejechac z jednego konca miasta do centrum mam 8 km :D(z mieszkania ktore moglismy kupic) a tu mam 10 km, astrnomiczna roznica w dojazdach :)
@mackw: na ten moment całe kable kosztowały mnie 2300, rodzielnie mam wyliczona na 2000 a wpis elektryka i pomiary na 1200. 10000 to chiał elektryk za robotę
@iredbox: Pokażesz rzut projektu ? nie musi być z wymiarami, tylko poglądowy. Ciekawi mnie czy w tej cenie te 140m2 to bardziej coś podstawowego czy coś więcej. A ta cena stan deweloperski 250tyś a do tej pory wydane już 160tyś to bez działki (70tyś) rozumiem ? dzięki
@Gewon: tak bez działki, 250 000 to i tak nie dużo, naprawdę. Skany są na innym kompie. MOzna sprawdzić w necie "Domw Żurawkach A"

Gdyby ktoś miał jakieś pytania a się buduje lub zamierza, to moge zawsze coś podpowiedzieć. Wczoraj latałem z niwelatorem i niestety w związku z tym że podczas budowania domu i wylewania chudziaka byłem za bardzo "pobudzony" niedopilnowałem aby fachowcy trzymali się poziomów-ergo mam różnice 4 cm na
@iredbox: Dzięki, wprowadzałeś jakieś modyfikacje w projekcie, które miały obniżyć koszta ? Ciekawe bo według wycen systemem gospodarczym to prawie się wstrzelili na stronach ( ͜͡ʖ ͡€)