Wpis z mikrobloga

@adrian43: Dach nie ma nic do rzeczy. Jeśli antena jest kierunkowa to kieruj ją na maszt Emitela i w zależności od odległości RTCN włącz lub wyłącz wzmacniacz antenowy.
  • Odpowiedz
@adrian43 Ja tak mam już prawie 5 lat. Ostatnio zaczęło coś się przycinać na jednym MUXie, wywaliłem wzmacniacz i zasilacz i działa... lepiej. Szkoda że tak od razu nie zrobiłem. Antena to zwykła yaga.
  • Odpowiedz
@dzieju41 No właśnie teraz też już to wiem, bo kiedyś myślałem, że wzmacniacz zawsze pomoże, ale jednak jest inaczej. Z drugiej strony, prawie 5 lat było ok. Wszystko zależy jednak od indywidualnej sytuacji.
  • Odpowiedz
  • 0
@adrian43 jak nadajnik jest blisko i jest duzej mocy to jakos tam będzie działać jeśli nie masz przeszkód terenowych. Ogólnie za mało jest danych aby powiedzieć czy tak czy nie.
  • Odpowiedz
  • 0
Jesli to mocne nadajniki to powinno działać. W stylu dla mux 1,2,3 -100 kW a dla mux8 tak chociaż z 20 kW. Chociaż nie rozumiem sensu chowania anten. Sygnał będzie słabszy i podatny na zakłócenia. No chyba że cel jest taki że boisz się że zaczną ściągać niepłacących za abonament rtv i chcesz ukryć antene ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@adrian43 na dachu spokojnie pójdzie. Tylko piszesz o dwóch odległościach? Jak przeciwne kierunki to trzeba dwie anteny. Plus do tego zwrotnice antenowa. Gorzej że chcesz na 5 tv podzielić. Będą duże straty sygnalu. Ale wszystko da się zrobić. Kwestia ceny. W każdym razie nie warto oszczędzać na siłę i jak brać to tylko dobrej jakosci kable, zwrotnice, itd. cos z telmora, Johanssona. Kabel typu triset 113, czarny żelowany jeśli to bedzie
  • Odpowiedz
@Ramone: nie, nie. Mam dwa nadajniki w okolicy. Chce tylko jedną antenę na któryś z dwóch nadajników ustawić i ma ona działać na 5 tv. Chce to zrobić już porządnie bo kable mają iść w ścianie, a nie chce później kuć tynków.
  • Odpowiedz
  • 0
@adrian43 to jak chcesz sobie tak porządnie zrobić to nie oszczędzaj na kablach tylko jak pisalem czarny zewnetrzny kabel zelowany triset 113. Nie kup przypadkiem tanszego rg6 ( ͡ ͜ʖ ͡) Ja bym sobie jeszcze kabel do satelity puścił. Może się przydać nawet jak teraz nie planujesz. Co prawda mozna jednym obydwa sygnaly puścić ale to gorsze rozwiązanie z powodu strat sygnalu. Ale to już musisz
  • Odpowiedz
@Ramone: szczerze mówiąc satelity nie planowałem, bo i tak mało oglądam tv, a mam możliwość wzięcia jakichś pakietów tv razem z netem ze światłowodu.
  • Odpowiedz
  • 1
To jak masz światłowód to pewnie taniej będzie niz oferta nc+ lub cyfrowego polsatu. Ja niestety nie mam tak dobrze ;-)
  • Odpowiedz