Wpis z mikrobloga

Czytam jego manifest.
Jego atak jest wywołany bezpośrednimi doświadczeniami. Był na Bliskim Wschodzie kiedy dokonano bombardowań w Syrii i Iraku. Ujęła go historia dziewczynki rozwalonej przez amerykańskiego drona.
Brak reakcji to coś, co pociągnęło za spust.
Zamachy kończą się słowami i modlitwami w meczetach. Ludzie się rozchodzą i znowu giną w atakach.

To spowodowało u niego reakcje.
Because who if not me.

Cały atak ma bardzo głębokie podłoże.

Nie dziwcie się później, że ludzie na bliskim wschodzie też wyrażają "zrozumienie" dla zamachów w Europie, skoro dokładnie to samo robicie.

#neuropa #zamach #wydarzenia #shitwykopsays
rzep - Czytam jego manifest.
Jego atak jest wywołany bezpośrednimi doświadczeniami. ...

źródło: comment_5wjcDPdZJ42CKh7V7HbjrssQHMovo193.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale próba zrozumienia jego motywacji może pomóc w zapobieganiu kolejnym takim zamachom.


@rasmor: Zapobieganie takim zamachom to:

- odpowiednie służby
- rozbrojenie atmosfery strachu przed muzułmanami, którą nakręcają konserwatywni populiści
  • Odpowiedz
  • 6
- odpowiednie służby - rozbrojenie atmosfery strachu przed muzułmanami, którą nakręcają konserwatywni populiści

@johny-kalesonny Hmm czyli jak muzułmanie robią zamach to robią go przez atmosferę strachu przed Europejczykami nakręcana przez islamskich populistow? Argument o strachu nigdy do mnie nie przemawiał. Raczej nie można odczuwać strachu jeśli chce się zrobić taki zamach.
  • Odpowiedz
- skoro część populacji kraju jest przeciwko przyjmowaniu imigrantów z określonych kultur... dlaczego by swoich obywateli po prostu nie posłuchać?


@przesympatyczny_pan: A jeśli część populacji kraju jest za przyjmowaniem imigrantów z określonych kultur... dlaczego by swoich obywateli po prostu nie posłuchać?
  • Odpowiedz
  • 0
I ten facet żył w takim świecie. Nie wiem, czy odczuwał strach, ale motywem jest fobia i nienawiść wobec muzułmanów


@johny-kalesonny To mnie zadziwia szczególnie bo miałem NZ za kraj o łagodnym, tolerancyjnym społeczeństwie. Nawet chrześcijańskie tradycje to tam w oparciu o protestantyzm więc łagodniejsze niż katolickie. Dlatego tak mnie ten zamach zdziwił. Widać miałem błędny obraz NZ.
  • Odpowiedz
Typowe prawicowe elementy animalne zbierają żniwa tego co sieją. Sieją głupoty a potem są zdziwieni, że ktoś je bierze na poważnie. Brawo, róbcie tak dalej i spodziewajcie się innych rezultatów.
  • Odpowiedz