Wpis z mikrobloga

Ktoś orientuje się może jak wygląda praca w Niemczech dla programistów Java (ewentualnie .NET) z rocznym / półtorarocznym doświadczeniem? Mówimy tutaj o osobie swobodnie komunikującej się przy użyciu języka niemieckiego. Czy opłaca się wyjechać na rok / dwa lata do Reichu do pracy? W Polsce zarabiam 6k netto na umowie o pracę (+ 2 dodatkowe fuchy, ale tego nie wliczam już do zwykłych dochodów). Ile mógłbym wyciągnąć za zachodnią granicą? Ktoś ma jakieś doświadczenie / mieszka w Niemczech i orientuje się jakie są u nich stawki dla programistów?

#programowanie #niemcy #programista15k #pracbaza #praca #pracazagranica
  • 5
  • Odpowiedz
@Medrzec_Syjonu: Z tego co słyszałem to stawki nie są zbytnio zadowalające biorąc pod uwagę koszty życia w Niemczech. Programista to jeden z niewielu zawodów gdzie nieraz możesz lepiej zarabiać w Polsce niż na zachodzie.
  • Odpowiedz
@Medrzec_Syjonu: Ja szukałem pracy w Niemczech bo na serio chciałem się wyprowadzić i dawali mi brutto tyle ile mam netto w Polsce, jako, że nie mam dzieci i żona musiałaby szukać nowej pracy to mega mi się to nie opłacało. Nie wiem jak jest dla ludzi z mniejszym doświadczeniem, ale z tego co słyszałem od znajomego to 3k euro na rękę to już jest dobra pensja dla programisty. Jedzenie i elektronikę
  • Odpowiedz