Wpis z mikrobloga

Jakie macie ulubione cytaty z Pisma Świętego (ʘʘ)? Podzielę się z wami moimi, IMO najlepiej pokazują miłosierdzie Boga

Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnicę, tak iżby zmarli pod jego ręką, winien być surowo ukarany. A jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni, to nie będzie podlegał karze, gdyż są jego własnością. (Księga Wyjścia 21, 21:22)

"Nie niewiasty na zgromadzeniu milczą, bo nie pozwala się im mówić; lecz niech będą poddane, jak i zakon mówi. A jeśli chcą się czegoś dowiedzieć, niech pytają w domu swoich mężów; bo nie przystoi kobiecie w zborze mówić". (I Kor 14,34-35) Znznaczone, bo idealnie pokazuje,jak to kobiety w chrześcijaństwie mają dobrze, a feminizm (tfu!) nie jest i nigdy nie był potrzebny #bekazlewactwa

Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli. To pokazuje, że chrześcijanie nie są, aż tak ortodoksyjni i niektóre przykazania można sobie naginać. Przykazanie miłości? Nie zabijaj? Przecież Jezus powiedział potem,że geje się nie liczą (tylko nie mogę znaleźć cytatu, może mi pomożecie).

#mirkomodlitwa #naukowcywiary #bekazateistow #katolicyzm a #bekazkatoli dupa cicho (zwłaszcza jak jesteście kobietami. Wyżej macie cytat)
  • 70
@Gigant_Reakcji: @Ortalionowy_Rycerz: Przecież to wręcza prościutkie fragmenty są cytowane przez autorkę wpisu i banalne, lecz dość prawdziwe wnioski ona wysnuwa. Naprawdę do KAŻDEGO cytatu z PŚ katolicy wyskakują z dokładnie taką samą argumentacją, jakby nawet nie przeczytali wpisu? Proszę was, nie trzeba być po KUL-u żeby po takich fragmentach wnioskować o, delikatnie mówiąc, nieprzystosowaniu chrześcijańskiego boga do współczesnego świata. To właśnie przez taki sposób bronienia Biblii jak wasz są potem
@Soojin21: mój ulubiony to Mt 8, 38-44
Słyszeliście, że powiedziano: Oko za oko i ząb za ząb! A Ja wam powiadam: Nie stawiajcie oporu złemu. Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące! Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj
@movsd: no właśnie nie współgra. Widzisz, na tym polega Nowy Testament. Przychodzi taki koleś, nazywa się Jezus i jest Synem Bożym i wycofuje pewne rzeczy ze Starego Testamentu, wprowadzając nowe. Stąd ukazany na początku kontrast "Słyszeliście że powiedziano (...) A ja wam powiadam". Jest to jasny komunikat, że stary nakaz zostaje wycofany, ponieważ ludzkość otrzymuje aktualizację zaleceń ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Możesz zapytać po co w takim
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@movsd: Bóg jest wszechwiedzący, wszechmądry itp. Ludzie nie. Biblia spisywana była przez ludzi pod boskim natchnieniem. Nakazy boskie były więc dostosowane do ludzi, którzy żyli w danym czasie. Wyobrażasz sobie, że wiele tysięcy lat temu ludzie otrzymaliby nakazy z NT? Totalna abstrakcja dla nich. Nauki Jezusa były bardzo trudne dla ludzi z jego czasów, bo jak to, traktować niewolnika z szacunkiem? Miłować wrogów? To był szok te dwa tysiące lat temu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@movsd: oczywiście możesz odeprzeć to co mówię, twierdząc że to idealnie pokazuje fakt, że biblia była pisana przez ludzi, według ich ówczesnej świadomości. I możesz mieć rację. Wszystko sprowadza się do wiary. Dlatego jest to religia, a nie fakty naukowe. Nie da się udowodnić istnienia Boga i każdy katolik to wie.

Każdy ma również swoje powody do wiary. Ja wierzę, bo Jezus i Apostołowie to postaci historyczne. Faktycznie istnieli i zmarli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@movsd: zauważ, że cytujesz krótkie fragmenty. Bóg nigdy nie kazał nikogo zamordować "bo tak", tylko jako forma kary i sprawiedliwości za większy grzech, którego oni się dopuścili. Oczywiście w obecnym świecie zemsta jest naganna, wtedy była czymś normalnym - a Bóg nakazywał dokonywać jej bez bestialstwa, tylko zrobić to co trzeba. Tak samo jak obecnie wykonanie kary śmierci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@movsd: tu zakończymy tę dyskusję. Śmierci męczeńskie apostołów są udokumentowane w naukowo uznawanych, pewnych źródłach, czyli kronikach rzymskich. Bo to właśnie Rzymianie ich zabijali.
Wyobrażasz sobie, że wiele tysięcy lat temu ludzie otrzymaliby nakazy z NT? Totalna abstrakcja dla nich. Nauki Jezusa były bardzo trudne dla ludzi z jego czasów, bo jak to, traktować niewolnika z szacunkiem? Miłować wrogów? To był szok te dwa tysiące lat temu. Wcześniej to by nie przeszło.


@darvd29: Czy to jest ten słynny libertyński relatywizm moralny i marksistowska mądrość etapu?
wystarczy poświęcić jakieś 5 minut życia na sprawdzenie sobie owego zagadnienia na katolickich stronach


@Ortalionowy_Rycerz: czy wszyscy chrześcijanie tak samo interpretują Biblię? Czy żydzi tak samo interpretują Stary Testament jak chrześcijanie?
Skąd przekonanie, że katolicka interpretacja jest prawdziwa?
@Nieszkodnik: Zacznijmy od tego że żaden odłam chrześcijaństwa na przestrzeni dziejów nie negował specyficznego statusu ST, bo po lekturze Pisma staję się on oczywisty, niektórzy po prostu spierają się w kwestii charakteru tej specyfiki. Kolejną kwestią jest to że nauczanie kościoła nie opiera się tylko i wyłącznie na Biblii, bo istnieję jeszcze Tradycja i zresztą kościół przy ustalaniu kanonu kierował się w pierwszym rzędzie kwestią zgodności z Tradycją wybranych ksiąg.
Bóg jest wszechwiedzący, wszechmądry itp. Ludzie nie. Biblia spisywana była przez ludzi pod boskim natchnieniem. Nakazy boskie były więc dostosowane do ludzi, którzy żyli w danym czasie


@darvd29: więc dlaczego Bóg nie uaktualni Biblii do naszych czasów, dyktując Współczesny Testament? Kolejne 2 tysiące lat minęło, czas na nowe nakazy...
zresztą kościół przy ustalaniu kanonu kierował się w pierwszym rzędzie kwestią zgodności z Tradycją wybranych ksiąg.


@Ortalionowy_Rycerz: powtórzę pytania, bo pewnie ich nie doczytałeś. Czy żydzi tak samo interpretują Stary Testament jak chrześcijanie?
Skąd przekonanie, że katolicka interpretacja jest prawdziwa?
@Nieszkodnik: Sorry, zmęczony już trochę jestem więc czytanie ze zrozumieniem nie idzie mi najlepiej.

Czy żydzi tak samo interpretują Stary Testament jak chrześcijanie?


Nie, my chrześcijanie odczytujemy go przez pryzmat Nowego Przymierza.

Skąd przekonanie, że katolicka interpretacja jest prawdziwa?


Bo to kościół ustalił kanon Nowego Testamentu, po za tym co najważniejsze uznaję kościół katolicki za prawdziwy kościół Boży, a dlaczego go za takowy uznaję? no cóż z wielu powodów i nie