Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy wiece, ale wczoraj ponad 1000 osób wyplusowało fejka na temat Ordo Iuris. Dodatkowo jakiś dzban napisał, że to sekta łącząc Ordo z jakąś fundacją z którą współpracują a która miała >kiedyś < nazwę Piotra Skargi. Ale słuchajcie, to nie wszystko, fundacja Piotra Skargi miała powiązania z jakąś brazylijską sektą.

Nie no; przecież z tego kompletnie wynika, że Ordo Iuris to sekta, ciąg logiczny jest prawidłowy
( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wybitni prawnicy, specjaliści, doradcy w sądach

sekta bo fundacja z nimi współpracująca miała kiedyś nazwę wywodzącą się z brazylijskiej sekty XD


Co zresztą ważne - widać jak lewica wszystko łyknie byle ludzi o przeciwnej agendzie obrzydzić.

Plusujcie bo inaczej jedna z lepszych organizacji pozarządowych która współpracuje ze wszystkimi (tak dobrze przeczytaliście) w zakresie prawa będzie zmemologizowana przez fałszywego mema rozsyłanego przez dzbanów z oko.press

Przepraszam Pan Ordo Iuris
#bekazlewactwa #ordoiuris #4konserwy #konserwatyzm #prawda #prawakijestrobota #lewackalogika #prawo #katolicyzm #bekazwykopkow #polityka
źródło: comment_mftYXW5RdtgDwH9yJlk7RKOYfkrht5lU.jpg
  • 103
@Brzytwa_Ockhama: Sam chciałem zrobić na ten temat wpis. Ten mem powstał 2 lata temu i portal pikio musiał ich po wszystkich gazetach przepraszać. Społeczność spod tagu #bekazkatoli to zbiorowisko pelikanów.

https://dorzeczy.pl/kraj/11107/Brudna-kampania-proaborcyjna-Napisali-artykul-napodstawie-klamliwego-mema-teraz-przepraszaja.html
źródło: comment_EHewOdBBjfB9MhYZy3Q56JNzqQNAgklo.jpg
@Burbazur:

bekazkatoli


To jest w końcu środowisko które nie ma pojęcia o Nietzschem czy Feuerbachu, Augustynie i Szestowie, ale uważa, że Dawkins ma jakiekolwiek poparcie na gruncie filozofii. Od razu uprzedzam - nie ma. Dawkins jest skompromitowany po Bogu Urojonym bo ilości ad verecundiam, niezrozumienia dowodów logicznych i w ogóle przeinaczeń jest nawet za duża jak na ateistę xD
Nawet nieskalana Gazeta Wyborcza i gazeta.pl bekneła


@Brzytwa_Ockhama: jakiś dowód? na stronie internetowej Ordo Iuris nie chwali się takim sukcesem. Wydali jedynie oświadczenie, w którym nie ma żadnych argumentów merytorycznych. Słabo jak na wybitnych prawników.
A powiązania Ordo Iuris z brazylijskim ruchem Tradycja Rodzina Własność są oczywiste. Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi będący fundatorem Ordo Iuris nigdy nie ukrywał związków z ruchem, nie raz zapraszał
@Xizor:

jakiś dowód? na stronie internetowej Ordo Iuris nie chwali się takim sukcesem. Wydali jedynie oświadczenie, w którym nie ma żadnych argumentów merytorycznych. Słabo jak na wybitnych prawników.


Oświadczenie + podali kolesia do sądu o zniesławienie. A samo oświadczenie odpowiada na patologicznie chory artykuł z Gazety Wyborczej.

A powiązania Ordo Iuris z brazylijskim ruchem Tradycja Rodzina Własność są oczywiste.


XDDDDD

Ale rozróżnij Organizację prawników od źródeł fundacji Piotra Skargi które to
Ī@venomik:

Wrzuciłem tam dość szybko linka wyjaśniającego, że to bezczelny fejk. Ale mało kto był tym zainteresowany i plusy dla OPa sypały się i sypały.


Najłatwiej sprawdza się nieprawdziwa demagogia. Komuniści to wiedzieli a dzisiejsza lewica zmieniła poglądy, ale środki do celu ma takie same - shaming, zawstydzanie, kompromitacja, szantaż.
źródło: comment_ZoPY1DmmKG1J78MB4FsUYodaYd7aALLz.jpg
Oświadczenie + podali kolesia do sądu o zniesławienie. A samo oświadczenie odpowiada na patologicznie chory artykuł z Gazety Wyborczej.


@Brzytwa_Ockhama: czyli nikt nie bekął za artykuł, dziękuję za potwierdzenie.

Ale rozróżnij Organizację prawników od źródeł fundacji Piotra Skargi które to źródła ma w Brazylii. To tak jakbym oskarżał Gazeta.pl o komunizm bo założycielem Gazety Wyborczej jest Michnik który należał do hufca walterowskiego.

Chcesz powiedzieć, że fundator nie ma wpływu na bieżącą
@Xizor:

Chcesz powiedzieć, że fundator nie ma wpływu na bieżącą działalność i charakter ideologiczny założonego podmiotu? Bardzo ciekawe założenie, szkoda że nie ma potwierdzenia w rzeczywistości.


Szkoda, że nie rozumiesz wpisu i patologii porównywania >organizacji prawników< do >sekty < która w swojej istocie nawet nie jest sektą tylko tak to pasowało opisać Gazecie Wyborczej. Nie nie mogli znaleźć na nich więc szukali źródeł ideologicznych (nawet nie finansowych) fundacji z którą współpracują.
Szkoda, że nie rozumiesz wpisu i patologii porównywania >organizacji prawników< do >sekty < która w swojej istocie nawet nie jest sektą tylko tak to pasowało opisać Gazecie Wyborczej. Nie nie mogli znaleźć na nich więc szukali źródeł ideologicznych (nawet nie finansowych) fundacji z którą współpracują.


@Brzytwa_Ockhama: Szkoda, że jesteś tak zafiksowany, że nie zauważyłeś, że nie napisałem o porównaniu OI do sekty, tylko o związku OI z ruchem TRW. A ten
@Xizor:

Mam tyle, że prezentują poglądy, których nie popieram ( poza własnością) i te poglądy mają gigantyczny wpływ na największe środowisko polityczne w Polsce ( za pośrednictwem OI). To czy to sekta, czy nie w ogóle mnie nie interesuje, bo a byciu sektą decyduje wyłącznie powszechność poglądów, a nie one same.


Czyli co z tego, że działają zgodnie z państwem prawa? Nie podobają Ci się ich poglądy więc wszystko co robią
@Brzytwa_Ockhama:
A spójrz tylko, ile treści o Macierewiczu znajduje się na powiązanej z Ordo Iuris i należącej do (byłej) Fundacji Piotra Skargi stronie pch24.pl pod specjalnym tagiem "Antoni Macierewicz":
https://www.pch24.pl/antoni-macierewicz,1119,tag.html
Jako dziennikarz obywatelski postanowiłem to skontrolować, zrobiłem fact-checking - i co? Aż 27 (!), co przekłada się na bite trzy strony artykułów!
Nie trzeba chyba dalszych dowodów na współpracę całego tego sekciarskiego środowiska z putinowską Rosją...
@Wentrosz:

A spójrz tylko, ile treści o Macierewiczu znajduje się na powiązanej z Ordo Iuris i należącej do (byłej) Fundacji Piotra Skargi stronie pch24.pl pod specjalnym tagiem "Antoni Macierewicz":


W8 czy Ty oskarżasz Pch24 czy Ordo Iuris czy Macierewicza? XD

Nie trzeba chyba dalszych dowodów na współpracę całego tego sekciarskiego środowiska z putinowską Rosją...


Dla mnie to chochoł srogi xD
@Brzytwa_Ockhama: teraz czytam o tych oszołomach, okazuje się że to nie tylko sekta ale i naziole

Tymczasem Ordo Iuris wraz z Instytutem i Stowarzyszeniem Skargi przyznają się do swych ścisłych związków z tą brazylijską (teraz już globalną) sektą. Nie ukrywają, że powstały z jej inspiracji. We władzach Instytutu Skargi zasiada Caio Xavier da Silveira, szef TFP na Europę. Mimo to Ordo Iuris, Instytut Skargi i Stowarzyszenie Skargi przedstawiają się jako organizacje