Wpis z mikrobloga

Mirasy #epalacze Przymierzam się do zmiany atomizera, na taki do którego samemu kręci się grzałki. Aktualnie posiadam SMOK AL85, moda bym sobie zostawił bo mi odpowiada. Ale kompletnie nie wiem gdzie poczytać jaki atomek, drut, wata czy inna bibułka. Zależy mi na tym by było w miarę liquido-oszczędne i dość ciche. Liczy się głównie smak, chmura nie musi być wielka.

Prośba o podanie Waszych typów.

#epapieros #epapierosy
  • 16
@sztoosik co do smaku się zgodzę, ale niekoniecznie co do cichosci. Na full airflow dość mocno słychać powietrze, ale jest to znosne. Aczkolwiek przy jakkolwiek domknietym airhole zaczyna gwizdzec, gwizdze mi już na trzeciej grzalce. Następna spróbuję dać trochę wyżej, na czym pewnie ucierpi smak, i zobaczę jak z tym gwizdaniem. Pomimo to w tej cenie jeden z lepszych parownikow
@cezeter nie mam pojęcia, ale uważam że zamiast płacić 30zl za bazę rba która i tak nie będzie się sprawować najlepiej, lepiej sprzedać tego tfv8 na jakiejś grupce, dołożyć do niego te 30zl i masz na przyzwoity parownik rta na własne grzalki jak chociażby griffin czy nawet kylin mini którego można dostać za 90+pln, koszt grzalek to jest ok. 20 zł/10 grzalek i 15 zł wata która starczy na pół roku luźno.
Oprócz tego myślę że warto zwrócić uwagę np na blitzen rta/ zeus rta / pharaoh mini rta/ ammit rta itp, polecałbym na początek single coil bo sa łatwiejsze w obsłudze, bardziej ekonomiczne jeśli chodzi o liquid i baterie a smakiem nie ustępują dwugrzalkowcom. Do tego np w blitzenie jest opcja na jedna jak i dwie grzalki.
Edit: zapomniałem o tankach pod mesh, one mają największy potencjał jeśli chodzi o smak i są
@be_ast:
@sztoosik:

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie, byłem dziś na zakupach bo w pewnym sklepie jest środa bimbrowników i mój ulubiony przyczajony tygrys jest -20% . Pogadałem z gościem, wybadał temat i kupiłem Augvape Intake RTA, gotowe grzałki i trochę waty. Cieszę się że zszedłem z mocy lq (aktualnie 3mg/ml) bo na nowym parowniku czuć te 3mg jakbym co najmniej 12 wapował. Z zakładaniem grzałki miałem mały problem, ale rozdziewiczałem
@be_ast: Fakt zapłaciłem za niego 150 zł. Wiem, że pewnie taniej mozna go wyrwać na ali. Ale z moich obliczeń zakup zwróci się w jakieś +- pół roku (bo wata i gotowe grzały). Bo w tym czasie pewnie z 10 grzałek do smoka bym kupił.
@cezeter no jasne, skoro dwie grzalki do smoka kosztują tyle co 10 zwinietych coili i zapas waty na pół roku. Taki tip - jak będzie Ci ciekl gdzieś(chociaż to chyba górny airflow więc nie ma prawa) albo strzelał liquidem - za mało waty. Jak będzie Ci bobrzyl przy dłuższych buchach/kilku pod rząd - za dużo waty. Co więcej, niezawsze grzalke trzeba wymieniać. Często wystarczy przepalenie grzalki na sucho bez waty bo wtedy
@be_ast: Dzięki, zgadza się to górny af, więc przeciekanie ograniczone do minimum. Waty jak się okazało dałem mało (po złożeniu i zalaniu obejrzałem filmik mikewypes o tym parowniku) i dałem mniej wieęcej o 1/3 może 1/2 mniej niż on na filmiku i działa bardzo dobrze. Muszę teraz pomyśleć nad zmniejszeniem ilości nikotyny. Dobrze, że rozrobiłem tylko jednego premixa :)
Z moich obserwacji, jest cichy, smak bardzo dobry, nie gwiżdże a af
@cezeter jak zrobiłeś powiedzmy premix 6mg to wystarczy dolać drugie tyle premixu 0mg, ja całej butli 6 bym nie zmęczyl, co dopiero wyżej. A jeśli masz 3 to myślę że kwestia przyzwyczajenia, raczej nie powinno to być zbyt mocne dla nikogo. Możliwe że za słabo się zaciagasz po prostu ))¯_(ツ)_/¯
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@be_ast: hmmm... Fakt jaram bardziej mtl niż dtl i dosc spokojnie. Nie zależy mi na niewiadomo jakiej chmurze, bo w pracy akceptują to że sobie zajaram ale krzywo patrzą na kulumbusy
@cezeter nie korzystasz wtedy z airflow, nie wychladza ci grzalki odpowiednio i dużo mocniej gryzie liquid. Zawsze można brać krótkie buchy, ale zaciagnij się mocniej i nie będzie problemu z nikotyna :p