Wpis z mikrobloga

W nawiązaniu do wcześniejszego wpisu.
https://www.wykop.pl/wpis/39164025
Wynegocjowałem podwyżkę o ~31% do 15k brutto (UoP +KUP) co daje mi średnio 11.6k netto :D
Sama podwyżka wiąże się również z awansem tytularnym ale tymi samymi obowiązkami. Mierzyłem w połowę tego ale chyba byłem wystarczająco przekonujący.

Papierami nie rzucałem tylko argumentami, które sama wcześniej przytoczyła przełożona.

Fantastycznie się czuję teraz, uwielbiam moją pracę i ludzi, z którymi pracuję a teraz jeszcze to.

W najbliższych dniach przygotuję swoją historię podwyżek w formie tabelkowej od startu ~7 lat temu z poziomu 2k.

Jak widać #chwalesie #programista15k #zarobki

Wołam z ostatniego wpisu:
@jurek-gagarin @kijanka23 @yo123
  • 102
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lalalajp2_-: Belgia. tak jestem seniorem, ale w sumie teraz mam pozycje test managera
ja juz dosac stary znaczy jestem bo prawie 40 lat
ale to nic nie znaczy bo kumple sa senior devami, testerami i architektami i maja stawki podobne (500-700) a starsi juniorzy i midzi 300-400

wiadomo, koszty zycia sa wyzsze, ale jak ktos chce przybiedzic to tez moze i spokojnie wynajmie kawalerke po taniosci a reszta tez nie
  • Odpowiedz
  • 1
@Golomp nazwa KUP50% jest nieprecyzyjna jak opisałem wcześniej dla @rany_boskie777
Zgadza się ale samochodu nie kupuję a PC itp mam też najnowszy. Trochę szkoda zachodu a i UoP bezpieczniejsze w przypadku choroby itp. Bez KUP na pewno byłbym na B2B przy czym musiał bym płacić duży ZUS od razu przy pracy z tym samym pracodawcą.

@matwes ja do rodzinnego miasta mam 300km ale powyżej 50km to już nie ma
  • Odpowiedz
  • 0
@niko444 tak jak odpisałem @Golomp z kup UoP > B2B w moim przypadku. Biorąc pod uwagę koszty pracodawcy mógłbym wynegocjować 18k+VAT ale co z urlopem, L4 itp :) Bez KUP oczywiście byłbym na B2B.
  • Odpowiedz
UoP bezpieczniejsze w przypadku choroby itp.


@pur3pwnage: ja mam u siebie dogadane urlopy i chorobowe. Co do mieszkania to liczyłem, że za te 3-4 lata to i tak będę musiał wziąć kredyt, ale na 10 lat. Więc przy takich wiatrach o ile dożyję to po 40-stce będę miał je spłacone. A życie na walizkach mnie nie kręci, zawsze zostaje praca zdalna jakby było mi ciężko na miejscu coś znaleźć.
  • Odpowiedz
@pur3pwnage: nawet jak sobie wliczysz godziny urlopowe w koszta i tam kilka dni chorobowych to i tak wychodzisz o wiele na plus przy b2b nie mówiąc jeszcze ile rzeczy mozesz sobie nakupowac na firmę
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: zona podobnie dopiero od roku, wczesniej byla pracownikiem z srednia wyplata
w belgii to tak wyglada, pracoewnik ma niska wyplate ale sporo benefitow albo wysoka stawke dzienna jako freelance/b2b
ja za moja stawke dzienna na umowe o prace pewno bym dostal max 3000-3500 netto i to by bylo mega duzo. dla mnie to glupota pracowac tu jako pracownik

my juz jestesmy rodzina od dawna, w tym roku 40tka, dzieci
  • Odpowiedz
@DominaTuByla: ale czemu uop? nie rozumiem, dla mnie uop to jedyna umowa ktora powinna byc nazywana smieciowa
najgorsze dla czlowieka ktory zarabia sporo to pracowac na uop
podatki, zus, czysta strata
w calym swoim zyciu, a mam lat jak pisalem prawie 40 pracowalem na uop dokladnie 19 miesiecy
  • Odpowiedz
  • 0
@niko444 rozumiem tylko nie mam kosztów i znajomi, którzy byli na B2B też mówili o tym, że jak spłacili leasing to nie mieli niczego znaczącego do odliczeń. 18k+VAT po dochodowym (brak kosztów) to 14580 - duży ZUS i księgowość przy braku urlopów i L4. Nie mówię, że nie ugrał bym 1k na rękę więcej albo nawet czasami 2k ale po odliczeniu dni na urlopie i L4 (a czasami choruję i nie
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: znam osoby, które mimo wszystko wolą UoP, głównie ze względu na przywileje z kodeksu pracy - zagwarantowane urlopy, chorobowe bez strachu o utratę pracy, wszystkie podatki i składki odprowadza za Ciebie firma (nie trzeba się pilnować z terminami opłaty składek i podatków, mniejsza szansa, że wjedzie Ci kontrola).
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: inne role w strukturze firmy. Plus diety, samochód, etc. Kasowo wychodzi pewnie ~60-65% B2B, ale na razie bardziej zależy mi na budowaniu rzeczy w firmie, uczenie się od szefów itd. Mój bliski kumpel, przez laaata był na B2B (doszedł do 900GBP ;) ), teraz wrócił na UoP, spokój itd.
  • Odpowiedz
@lalalajp2_-: wstyd mi strasznie, ale amngielski tylko
przez 10.5 roku w pracy nikt nie mowil w lokalnym jezyku i mowie to serio
bylem mega leniwy i sie nauczylem podstaw francuskiego, ale po takim czasie powinienem mopwic mega plynnie a tak nie jest
ucze sie dopiero teraz mocniej, zmarnowalem 11 lat:(
  • Odpowiedz
@matwes: ksiegowa zalatwia wszystko w sumie
z tego co czytam to w Polsce sporo ludzi ma na B2B urlopy (nie wiem jak)
a ja wole jednak tak, biore 6-7 tyg urlopu rocznie i ciagle wychodzi duzo wiecej niz na uop...
@DominaTuByla: rozumiem, ale nie rozumiem:) pewnie inny rodzaj firmy, a samochod i dodatki finansowe sa ciagle duzo mniej warte
ale to oczywiscie zalezy od stawek
  • Odpowiedz