Wpis z mikrobloga

@Melcma: @Niestabilny: @MikelThief:
Mam prawie 2 lata komercyjnego doświadczenia, jestem stale pod nadzorem osób z 4-10+ letnim stażem w IT, jednak teraz kończę edukację i będę szukać pracy full time. Są zakresy wiedzy, technologii w których dorównuję midom, jednak są też takie z którymi dopiero zaczynam i na pokazaniu tej różnicy mi zależy.

Osoby które mnie uczą mówią mi "z tym radzisz sobie na poziomie mida, ale o tym
@MikelThief: @Niestabilny: Ocenę już od nich otrzymałem, jednak pytanie gdzie swoje najmocniejsze strony powinienem umieścić na skali, aby zaprezentować rekruterowi różnice w moich umiejętnościach między poszczególnymi technologiami.
Czy jeśli jestem w czymś na poziomie mida i wiem czego nie wiem to czym mam prawo dać maksymalną ilość punktów, czy rekruter potraktuje to jako niepewność co do swoich umiejętności?
Wtedy jak powinienem wypisać technologie które dopiero liznąłem i mam max. 1
@Jurix: najlepiej dać link do github i niech człek sam oceni co potrafisz. Ja osobiście nigdy nie zatrudniam kogoś na podstawie tego co sobie w cv napisał (nie przekreślam tez na starcie). Ocena kodu to podstawa.
Chyba źle wyraziłem swój problem - będę starać się o posadę fullstacka (junior fullstack hehe) i chcę zaznaczyć swoją - wyraźną - różnicę między technologami z którymi pracowałem. Technologii w których wykonałem dziesiątki płatnych projektów i tych, w których mam zaledwie kilka ćwiczeń.
@Niestabilny: Z gitem mam taki problem, że mam w nim wyłącznie projekty, które typowo do niego pisałem. Mam wiele projektów za które otrzymałem wynagrodzenie, jednak żadnego z nich nie mogę/nie chcę na gicie umieścić.
@Jurix: a co mi da, jesli wpiszesz za umiesz cos 3/5 - jaka informacje dostaje? Zadnej - to jest twoje przeswiadczenie. Jesli sa technologie z ktorymi sie zetknales, wiem, ze przynajmniej wiesz, ze takie istnieja - czasami to juz cos. Przyklad, kiedys rekrutowalismy do embeded, Przyszedl gosc, ktory mial c++ jako bardzo dobry - ok, prosta analiza na prawde prostego kodu i gosc nie potrafil powiedziec co sie tam dzieje. Na
@Jurix: to wypisz te w ktorych uwazasz ze jestes najsilniejszy.... albo zaznacz je boldem. Rekrutujący przeglądając CV serio poświęcają na to kilka sekund... w szczegóły takie to ma rozmowie albo sprawdzeniu kodu się wchodzi.
@Jurix: Jesli pisales komercyjne projekty to napisz dla kogo i mniej wiecej jak byly skomplikowane. Nikt nie zada bys sie nimi chwalil na gicie, ale bedzie mozna porozmawiac na rozmowie z Toba o nich.
@Jurix: prywatnie to takie robione niekomercyjnie, "po godzinach". Jak dla mnie programista bez własnego życia po robocie i prób działania na własna rękę w innych technologiach czy udzielania się w projektach open source to dziwny twór. Istnieje obawa, że stanie w miejscu z rozwojem. Praca nie zawsze daje możliwości rozwoju.