Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 81
Każdy, kto mówi, że w Gdańsku się dobrze żyje powinien wziąć rozpęd i walnąć się w dyńkę.

Ciekawe czemu połowa moich znajomych (a mam ich dużo, bo dokładnie 150 znajomych na Facebooku) uciekła z Trójmiasta do Krakowa i mówi, że to przepaść, na korzyść miasta z Małopolski, oczywiście.

Rok temu sam postanowiłem wybrać się nad morze i, co to dużo mówić - d--y mi nie urwało.

Sklepy spożywcze i budownictwo w takiej Ustce jest wyjęte rodem z czasów słusznie minionych (picrel). Ludzie jacyś tacy nieprzyjemni. Azbest na dachu co drugiego domu. To, że nie ma u was smogu, to nie jest wasza zasługa, to tylko i wyłącznie zasługa korzystnej geolokalizacji i bryzy morskiej.

Wyżej sracie, niż dupę macie.

#krakow #gdansk #polska #truestory
Avijk - Każdy, kto mówi, że w Gdańsku się dobrze żyje powinien wziąć rozpęd i walnąć ...

źródło: comment_mRC1eIZSdFLWtWpI5vFCUQzbo2MQjzFx.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Avijk co ma Ustka do Gdańska? To jakieś 150km różnicy!
To Ty byłeś w Gdańsku czy nie byłeś?

Twój wpis jest jednym z najbardziej deb%lnych jakie widziałem... Zaczynasz o Gdańsku, a okazuje się że w nim nie byłeś.

W dupie byłeś, ówno widziałeś.
  • Odpowiedz
@Avijk no cóż, może nie mam 150 znajomych na fejsbuku związanych z Gdańskiem, ale jednak częściej slysze o tym, że ktoś z Krakowa s-------a do Gdańska. Przynajmniej jeśli chodzi o osoby.w okolicy trzydziestki
  • Odpowiedz
@Avijk w Gdańsku wprawdzie nie byłem (i się nie wybieram), ale w mojej opinii Kraków wcale jakiś piękny nie jest i wygląda na zaniedbany, no chyba że Ci chodzi tylko o zarobki to może rzeczywiście jest lepiej
  • Odpowiedz
Ciekawe czemu połowa moich znajomych (a mam ich dużo, bo dokładnie 150 znajomych na Facebooku


@Avijk: gdańszczanie zapraszają ciebie i wszystkich twoich 150 znajomych do wyprowadzki xD będziemy wręcz wdzięczni jeśli nigdy tu więcej nie przyjedziecie
  • Odpowiedz
@Avijk: a ja cię dobrze rozumiem. Ludzie mówią, że Warszawa to nowoczesna europejska aglomeracja, ale byłem w Otwocku i wiem, że to zwykłe powiatowe miasto jakich wiele w tym kraju, nic szczególnego.

  • Odpowiedz
Każdy, kto mówi, że w Gdańsku się dobrze żyje powinien wziąć rozpęd i walnąć się w dyńkę.


A próbowałeś w Gdyni? Dla mnie Gdynia jest pod każdym względem fajniejsza - przede wszystkim jest nad morzem, a nie nad jakąś tam Motławą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ciekawe czemu połowa moich znajomych (a mam ich dużo, bo dokładnie 150 znajomych na Facebooku) uciekła z Trójmiasta do Krakowa i mówi, że to przepaść, na korzyść miasta
  • Odpowiedz
darcie p---y w języku Krakusa z zapchanymi przez pył PM10 płucami


@Romesh: uważaj, po zapchaniu PM10 może lepiej rezonować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Wergiliusz: Raczej nie, jakość życia w trójmieście, w porównaniu do innych dużych miast Polski, jest niska. Ceny wysokie, płace, w stosunku do kosztów życia, stosunkowo niskie, kiepska pogoda, beznadziejna komunikacja miejska i mało uprzejmi ludzie. Większość moich znajomych wyjechało z trójmiasta, albo za granice, albo do Warszawy, albo do innych miast. Tego odpływu nie widać w Gdańsku, bo jest duży napływ Ukraińców i słoików z wszystkich okolicznych wsi. Więcej mogę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Avijk: jestem z Trójmiasta i mogę powiedzieć, że Kraków to piękne miasto ALE nigdy bym się z Trójmiasta do Krakowa nie przeprowadził.qqqqqqq Tutaj się zbyt dobrze mieszka. Kraków ma dużo mniej do zaoferowania. Sorry.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Avijk: ja jestem z Polski wschodniej lubelskie. I jak byłem pierwszy raz w Gdańsku 2 lata temu to przeżyłem szok. Chodniki pamiętają PRL drogi dziurawe i obdrapane kamienice. Do tego na pysztanakach kolejowych nie ma wyświetlaczy z odjazdami ..
  • Odpowiedz
@Avijk: piszesz najpierw o Gdańsku, a potem mówisz, że c-----o było w Ust e XD to tylko taka dygresja. Ogólnie: ja też jestem zdania, że w Gdańsku się super mieszka (mieszkałam rok), Warszawa to najgorszy syf (mieszkam dwa lata), Łódź też ok, duuuużo przed Warszawą, ale za Gdańskiem w tym konkursie (mieszkałam 29lat). Krakowa nie lubię, dla mnie to tylko smród i korki.
  • Odpowiedz