Wpis z mikrobloga

Miraski potrzebuję fachowej rady!

Rozpoczął się sezon na #kleszcze, wczoraj moja ukochana Zorza przyniosła już pierwsze 3 sztuki na futrze.

O ile psa zabezpieczam tabletką Bravecto, to o tyle jest to zwierzak domowy więc martwię się też o siebie i bliskich bo potrafi przynieść tego sporo i może się to rozleźć po domu. Niestety wszystko wskazuje na to że kleszcze mam na podwórku ze względu na nieogarnięte działki sąsiadów u mnie teren jest płaski, zadbany bardzo niska trawa, i o ile ja dbam o swoją działkę tak działki dookoła już niekoniecznie, stąd mam pytanie do specjalistów.

Działka 1600m

1) Jaki oprysk doraźny/odstraszający na same kleszcze? Czy "Cipex 10e" hehe #pdk + utrwalacza "Monafog" w opakowaniach 250ml styknie na taką powierzchnię?

2) Czym pryskać granicę z zaniedbaną zachaszczowaną działką sąsiada? Chciałbym pozbyć się chwastów które mi włażą na ogrodzenie i chyba najlepiej robić to regularnymi opryskami prawda?

Może znajdzie się tu jakiś specjalista od #tegotypu ustrojstwa #pdk

Dla podbicia docieralności zdjęcie Zorzy słuchającej "Who Let the Dogs out?" ( ͡º ͜ʖ͡º)

#kleszcze #chwasty #walkazwiatrakami #ogrodnictwo #psy #pies #jakzyc #pomoc
Lord_Hunter - Miraski potrzebuję fachowej rady!

Rozpoczął się sezon na #kleszcze, ...

źródło: comment_61mqj9AvglEZGpnZZShG0NBVGxw8SonT.jpg

Pobierz
  • 15
@Lord_Hunter: Na moje owczarki działały krople. Producenci są różni, ale składnikaktywny chyba ten sam. Tańszy to sabunol. I tak kleszcze się będą pojawiać, ale nie tak chętnie gruźć i jak już ugryzą to czasami zdychają.
@Lord_Hunter: Żeby taki oprysk był skuteczny to musiałby być zrobiony na jakimś dużym obszarze.
Jak wybijesz kleszcze tylko przy ogrodzeniu to one zaraz przyjdą z nieopryskanej części tych chaszczy.
Możesz spróbować dogadać się z sąsiadami i kosić ich działki z metr od granicy,może nie przejdzie to robactwo jak przy granicy będzie niska trawa albo całkiem wypryskana herbicydami.