Wpis z mikrobloga

@vurial: Na początek najlepszy jest taki, do którego jest dużo materiałów. Java jest ok, C też, tak samo C++ i C#. Nie zaczynaj od "łatwych" języków typu python, php, javascript, bo wyrobisz sobie pewne złe nawyki. Najpierw poznaj podstawy jednego, potem przerób pobieżnie parę innych, a następnie określ co Ci się podoba, i zacznij się tego uczyć na serio. Liczenie czasu nauki w godzinach nie ma sensu. Rób jakieś projekty -
  • Odpowiedz
@vurial: nie sądzisz że zadawanie takich pytań jest idiotyczne i bezcelowe? Coś w stylu "codziennie przez 5h będę chodził przy ruchliwej ulicy, kiedy mnie ktoś potrąci?" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ktos12356: nie jest idiotyczne. Zapytałem ile taka nauka może trwać żeby mnie gdzieś przyjęli. Przy codziennej nauce można określić czy będzie to miesiąc, rok czy 5 lat. Wiadomo że każdy się uczy inaczej ale kto pyta nie błądzi :)
  • Odpowiedz
@vurial: Do takich podstaw podstaw książki są ok. Do c++ z polskojęzycznych Grębosz jest ok. Do innych nie podpowiem, bo nic ostatnio nie miałem w rękach.

Co do Twojego pytania o czas - to bardzo, bardzo zależy od tego jak to Cię wciągnie, od Twoich predyspozycji, wiedzy matematycznej, itp. Dla jednego opanowanie podstaw składniowych C może być kwestią 4 godzin, dla innego po tygodniu cały czas będzie to niezrozumiałe.
  • Odpowiedz
@vurial: Jest. Nie da się określić jak długo ci zejdzie żeby zacząć gdzieśpracować kiedy wiemy tylko tyle ze chcesz poświecić na to 6h dziennie. Równie dobrze przez 2 dni możesz setupować środowisko bo jakiś tam error na twojej maszynie sie wpojaiwa i nie mieć przy tym żadnego zauważalnego postępu. Po prostu zacznij coś robić a nie pytasz
  • Odpowiedz
@vurial: takie pytanie ma może i sens ale u wróżki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gdzieś to znaczy gdzie? W małej 2 osobowej firmie klepiącej szablony do wp za 1500 zł czy firmie tworzącej jakieś fajne oprogramowanie lub gry?
  • Odpowiedz
@vurial: może z pół roku, może całe życie, to nie dla każdego :)

pierwszy błąd już popełniasz, nie potrafisz samodzielnie szukać informacji :)
  • Odpowiedz