Wpis z mikrobloga

@sorelle
@Rodriquez
Oczywiście że tak. Jak można w ogóle coś tak napisać? Wiesz jak bardzo taniec jest skomplikowany? Wiesz ze jest kultywowany od zawsze w najwyższych sferach społecznych? Już pomijam kwestie takich rodzajów tańca jak walc Angielski, Wiedeński etc ale nawet taki Rock and Roll czy Tango to przykłady prawdziwej kultury a to że okreslileś to jako prymitywne oznacza tylko to że sam jesteś prymitywny. Tak samo mógłbyś prymitywnym nazwać granie na
Oczywiście że tak. Jak można w ogóle coś tak napisać? Wiesz jak bardzo taniec jest skomplikowany? Wiesz ze jest kultywowany od zawsze w najwyższych sferach społecznych? Już pomijam kwestie takich rodzajów tańca jak walc Angielski, Wiedeński etc ale nawet taki Rock and Roll czy Tango to przykłady prawdziwej kultury a to że okreslileś to jako prymitywne oznacza tylko to że sam jesteś prymitywny. Tak samo mógłbyś prymitywnym nazwać granie na wiolonczeli, też
@Rodriquez Taniec może wyrażać emocje, tak samo może się nam się może to podobać, lub nie. Poruszanie się w rytm muzyki może być czymś nadzwyczajnym ale nie musi, tak samo jest z muzyką. Ani muzyka, ani taniec nie są potrzebne współczesnemu człowiekowi, podobnie jak 99% czynnosci na tym świecie. Nie wiem jak możecie nie rozumieć idei tańca, to jest tak oczywiste że aż nie wiem czy ty to piszesz na serio xD
@Rodriquez masz jakiś problem człowieku xD taniec to forma rozrywki jak każda inna. Wymaga sporych umiejętności i koordynacji. Wiele rzeczy nie.jest ludziom potrzebne ale to nie znaczy, że coś jest bez sensu. Granie w gierki na kompie też nie jest nikomu potrzebne ale każdy normalny rozumie, że jest to forma rozrywki. Każdy bawi się jak chce, a komentarze w stylu, że taniec to prymitywna forma rozrywki świadczą o twojej ignorancji
@glowicajadrowa: @69inch:
Dlatego właśnie taniec nie jest niczym "nadzwyczajnym" jest najbardziej prymitywną formą rozrywki.
To już składanie puzzli czy rozwiązywanie krzyżówek lub gra w szachy jest bardziej ambitniejszą czynnością niż taniec w rytm jakieś muzyki.
Jest formą rozrywki w której nie oczekuje się zamierzonego celu wyniku, a tylko oczekiwanie na opinie lub ocenę innych:
1.Ocena Jury,
2.Opinia wśród kręgu zainteresowanych.
@Rodriquez no tak średnio bym powiedział. Ocena jury nie polega na widzi mi się tylko oceniają wg jakiś kryteriów


@69inch: Kryteriów ktorzy ustawili to wg mojego widzi mi się nie jest to zero/jedynkowe jak w postaci puzzli lub gry w szachy gdzie efekt jest konkretny i zamierzony.
@Rodriquez wg mnie całkiem zero/jedynkowo brzmi, że jakaś figura została poprawnie wykonana lub nie, nie wiem, czego nie rozumiesz xD


@69inch: Jeśli figura została wykonana, to jeszcze nie oznacza że została wykonana dobrze mogłobyć krzywo i w czyimś "mniemaniu" zasłużył na niższą notę i to już nie jest zero jedynkowo człowiek tak nie działa.
Nie może być równy w każdej ocenie nie da się.
@Rodriquez ok, rozumiem o co ci chodzi i tu przyznaje ci rację. Dalej natomiast nie zgadzam się z zaniżeniem wartości tańca. To, że nie da się to ocenić jasnymi kryteriami, nie oznacza, że mniej znaczy. Myślę, że to bardzo krzywdzące dla ludzi, którzy od lat to cieczą i się doskonalą. Mówię to wszystko jako osoba, która tańczyć nie umie i nigdy się nie uczyła ale zdaje sobie sprawę, że jest to wymagające