Wpis z mikrobloga

Sporo osób często pyta pod wrzutkami "co to te jednostkowe i integracyjny". Tak więc puszczam osobny wpis, do którego będę linkował w przypadku takich pytań, i podepne w linku pod opis tagu :)

Test jednostkowy (ang. unit test) – metoda testowania tworzonego oprogramowania poprzez wykonywanie testów weryfikujących poprawność działania pojedynczych elementów (jednostek) programu
Testowanie integracyjne (ang. integration testing) - metoda testowania tworzonego oprogramowania w którym pojedyncze moduły oprogramowania są łączone i testowane w grupach

I przykład na dziś - most stoi, ciężarówka jedzie, ale jak przetestuje sie te elementy razem, to... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#2jednostkowe0integracyjnych w sumie też #testowanieoprogramowania
Rabusek - Sporo osób często pyta pod wrzutkami "co to te jednostkowe i integracyjny"....

źródło: comment_lMzo4zjKwGVCtoVGc9bdb6ELuHZP1scu.gif

Pobierz
  • 21
@Rabusek: widziałem już to miejsce, na YouTube całą kompilacje z tego przejazdu i ciężarówek które się oskalpowywują, ale nie pamiętam gdzie to, chyba USA
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: a ja w sumie jestem ciekaw jak sie wg Ciebie maja testy integracyjne do funkcjonalnych. Masz jakas definicje/interpretacje? Ewentualnir jak to jeszcze zestawic z kategoria E2E?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: ja ostatnio trafilem do projektu w ktorym jest masa testow pisanych w oparciu o google test i nazwane sa testami jednostkowymi. Mimo to nie ma tam zadnego mockowania, testowane sa dosc male i pojedyncze przypadki, ale cala machina jest inicjalizowana, wiec dla mnie to juz bardziej cos integracyjnego i funkcjonalnego.
@enceladus71: Istnieje cos takiego jak poziomy testów do których można zaliczyć No jednostkowe i integracyjne. Dalej na pewnych poziomach mozesz wykonywać konkretne typy testów. Np test funkcjonalny, czy test e2e wykonasz na poziomie testów integracyjnych czy akceptacyjnych, i oczywiście takiego nie zrobisz na jednostkowych gdzie testuje sie poszczególne metody czy funkcje z poziomu kodu. Ale, jak juz @Rabusek: wspomniał, to tylko nazwy. W każdej firmie, każdym projekcie nazewnictwo moze być