Wpis z mikrobloga

Witajcie drogie Mireczki. Mam następujący problem z #allegro. Wystawiłem tam na aukcji przez absolutną pomyłkę iPhone'a za 1zł kup teraz - miała być licytacja BCM, ale przez absolutną pomyłkę weszło Kup teraz. Jakaś #cebuladeals klepnęła i od wczoraj notorycznie suszy mi głowę, że albo wydaję mu telefon, albo on się poskarży allegro, strzeli negatywa i w ogóle pójdzie cyt: "jeszcze wyżej".

Wysłałem mu oświadczenie o uchyleniu się od skutków prawnych
oświadczenia złożonego pod wpływem błędu, ale dociera jak do słupa. Oto jego treść.

"Szanowny Panie, informuję, że złożone przez Pana w dniu 26.02.2019 r. zamówienie telefonu komórkowego marki Apple iPhone model 5s, za cenę 1,00 zł na portalu aukcyjnym Allegro (nr oferty: 7869078133) nie może zostać zrealizowane, gdyż podana cena 1,00 zł była wynikiem ewidentnego błędu. Prawidłowa cena telefonu miała zostać ustalona w drodze licytacji od 1 zł bez ceny minimalnej, co było jasno zaznaczone w tytule oferty i na co jasno wskazują wszelakie logiczne aspekty ludzkiego rozumowania wobec cen choćby poszczególnych, sprawnych elementów i części telefonu.
W związku z powyższym, na podstawie art. 84 § 1 i 2 Kodeksu cywilnego oświadczam, że uchylam się od skutków prawnych oświadczenia woli złożonego pod wpływem błędu - zamieszczonej na portalu aukcyjnym pod adresem https://allegro.pl/oferta/apple-iphone-5s-16gb-idealny-stan-wizualny-bcm-7869078133 oferty sprzedaży telefonu komórkowego marki Apple iPhone, model 5s, za cenę 1,00 zł."

W tytule aukcji było napisane BCM, ale wg jegomościa on nie wie co taki skrót oznacza i nie ma czegoś takiego w regulaminie Allegro.

Podsyłam kilka korespodencji od tej #cebula , choć przyznam szczerze - wstyd mi to wstawiać i czytać.

mily145
Co to jest BCM? Dla mnie ten skrót może oznaczać wszystko. Gdzie w regulaminie Allegro ma Pan jakieś objaśnienie tego skrótu? Czekam na telefon. Pozdrawiam

"mily145
Wystawił Pan przedmiot w serwisie aukcyjnym a nie ogłoszeniowym zawierając ze mną prawna umowe, na Allegro nie jest Pan od wczoraj tylko z tego co widzę od 10 miesiecy, oraz nie jest to Pana pierwsza wystawiona aukcja, co więcej przy wystawieniu formularz kilka pyta nie raz czy wszystko jest w porządku i czy na pewno wystawić aukcje, dlatego proszę sobie przemyśleć na jakiej Pan stoi pozycji i jeszcze raz napisać mi wiadomość o treści "zapomnij""

"mily145
W porządku przeanalizowałem sprawę w takim razie jutro podziałamy dalej z tematem skoro twierdzi Pan że błąd jest bez Pana winy. Sprawdzimy Pana "oświadczenie woli"

"mily145
13:46 (49 minut temu)
Witam ponownie, już zmienił Pan zdanie czy będziemy się bawić w dyskusje Allegro, negatywne komentarze itp a i tak wyjdzie jak zawsze?"

"mily145
14:01 (34 minuty temu)
ja w takim razie przytoczę Panu cytat pracownika Allegro z ostatniej dyskusji, który mam nadzieje rozwieje Pana wszelkie wątpliwości. "Kupujący ma prawo oczekiwać sprzedaży tego towaru, ponieważ umowy zawierane w serwisie są prawnie wiążące."

mily145
14:11 (24 minuty temu)
do ja
Na Allegro jestem już prawie 10 lat więc takie akcje to dla mnie praktycznie codzienność. Czekam do wieczora za informacją o wysyłce. Jeśli jej nie otrzymam to w najbliższym możliwym terminie zgłaszam dyskusję do Allegro i będziemy sobie brnąć coraz dalej aż w końcu zrozumie Pan że stoi na totalnie przegranej pozycji i telefon Pan wyśle, to już tylko od Pana zależy jak długo sprawę chce Pan przeciągać.

mily145
14:28 (8 minut temu)
Jeśli nadal się będzie pan upierał to jeszcze wyżej sobie pójdziemy. Dla mnie nie ma najmniejszego problemu. Tak jak wspomniałem czekam do wieczora. Pozdrawiam

#pytanie Dzięki serdeczne za wszelakie odpowiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 70
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dominn1234: byla taka glosna sprawa ze koles chcial sprawdzic ile jakieś auto kosztuje. Wystawil na sprzedaż na allegro opis i foty... ale auta nie mial. Zagapi sie i ktos kupil.

Kupujacy zlozyl sprawe do sadu i wygrał. Sprzedawca ma mu dostarczyc auto mimo ze go nie mial.

Bylo to kilka lat temu program to chyba uwagaTVN i bylo kilka innych spraw podobnych do tej. poszukaj i poczytaj. Powodzenia.

@abell
  • Odpowiedz
telefon juz nie jest twoja wlasnoscia i kazde uszkodzenie to twoje ryzyko.


@Bover: zakładając że masz rację, to dobra. Telefon upadł, moja wina, zwracam pieniądze.

Zadnego umawiania się na odkup, co to za debilny pomysł? No chyba że to ty jesteś tym kupującym ( ͜͡ʖ ͡€)

A OP nic nie musi, g---o mu mogą zrobić. Nie przyjdzie mu do domu ABW by zabrać ajfona.
  • Odpowiedz
znajdź zdjęcie potłuczonego i powiedz Że niestety się zepsuł i musisz anulować transakcje ...


@pajratus:

hint: telefon juz jest sprzedawany jako uszkodzony xD

  • Odpowiedz
Ty, a przyjmij zapłatę i wyślij typowi pustą paczkę, a potem chwilę zgrywaj idiotę, że przecież wsadziłeś ajfona do środka i musiał zaginąć u kuriera. ( ͡ ͜ʖ ͡) Możesz nawet boxing mu sfilmować. :D Jak gość wystrzela się z p---y na amen, to zdobądź się na "gest" i zwróć mu kasę. :P


@Zajob_Ze_NieMaKiedy_TaczkiZaladowac:

a gosciu zglosi na policje kradziez telefonu, nr imei telefonu jest
  • Odpowiedz
@dominn1234: 1) wyslij puste pudelko
2) napisze ze nie dostal
3) odpiszesz ze musial gdzies zaginac po drodze
4) a w zamian rekompensaty zwracasz mu 200% kwoty zakupu ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Możesz mu napisać, że jego działania mają znamiona próby wyłudzenia i jeśli nie da sobie spokoju, to go zgłosisz na policję


@ms93: @dominn1234: zwyczajnie go zgłoś na policję to może zyska trochę rigczu - te maile brzmią jak nękanie xD
  • Odpowiedz
@dominn1234 miałem kiedyś taką samą sytuację, tylko wystawiłem kompa wartego z 2k za 1zl i kupił jakiś Janusz, coś tam się pluł z początku i po prostu przestałem mu odpisywać i koniec tematu:)

Zrób to samo, w razie W powiesz że zgubiłeś, tel warty 1zl bo taka umowa to mu w ramach rekompensaty oddasz 1zł i będziecie kwita :)
  • Odpowiedz
Rady januszowe zawsze w cenie. To co, teraz kazdy sprzedajacy ktory nie osiagnie ceny jaka by chcial otrzymac za towar bedzie pisal kupujacemu ze jego chec nabycia towaru to proba wyludzenia/szantazu i nie bedzie wysylal? Cos sie wam chyba pomylilo. Nie dopatrzyl co sprzedaje i za ile, zawarl umowe, to niech teraz wysyla telefon. Albo kupijacy niech sądzi cywilnie.
  • Odpowiedz
@dominn1234: Ja raz sprzedałem na allegro grę za 20zł. Po trzech dniach dzwoni do mnie typ, rzuca k-----i i się dopytuje gdzie jego gra. A ja mu wtedy masz wpisany numer przesyłki tumanie se sprawdź
Polska to chlew obsrany gównem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@dominn1234: miałem niedawno identyczną sytuację - wystawiłem sofę za 1 zł, miała być licytacja BCM, a wystawiłem jako "kup teraz". Chyba nawet się konsultowałem z Mirko wtedy.. Też się pani po drugiej stronie pultała, ale się jej nie udało ;) Jak coś to się odezwij na PW, może odnajdę dokumenty, które napisałem. Służę pomocą w razie czego.
  • Odpowiedz
@diogene: ale moze komornik sie za nim ciagnac, jeski kupujacy bedzie uparty. A w zasadzie, to jesli nie wyda telefonu, podchodzi to pod przestepstwo oszustwa, ktore nie jest uzaleznione od kwoty.
  • Odpowiedz
@Colek: trzeba miec zespol tourete'a zeby w ogole poslugiwac sie tym bezbekowym memem, tutak co druga osoba widze ze goa i inni debile ktorzy to plusuja bo ich prymitywne mozgi w jakis sposob ten zwrot bawi, tfu pluje na was bezbeki
  • Odpowiedz