Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@grap32: w ogóle co to za głębokość regału i jaka paleta skoro jej front licuje się z trawersem? Przy braku wypełnienia w postaci poprzeczek czy kraty głębokość powinna być o 100mm mniejsza od głębokości palety.
@FinestEDM: myślałem że z promagu ale mniejsza o to. Jest dokladnie tak jak mówisz, oni dostarczają tylko produkt do złożenia. Dziwne jest to, że praktycznie co się wyprawia z takimi konstrukcjami nie podlega jakimś instytucjom.

@Bartpabicz: nie pracuję tam, znalazłem na facebooku.

@tmtth: wiesz może jak fachowo nazywa się ta stopa na kostkę brukową? Czy jak ją znaleźć w internecie?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@grap32: nie wiem czy jest fachowa nazwa, ja nazywam to ceownik pod stopy regału i jest to ceownik o szerokości ok 150mm. Z doświadczenia wiem że to wcale nie wiele pomaga jeśli nie jest zrobione dobrze. Jak widzę takie zapytanie na regały na kostce to od razu na czerwono podkreślam wymagania posadzkowe. Regały są dopuszczane do użytku przez inspektora lub bhpowca, ale on nie musi się na tym znać. Tak czy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@grap32: @tagged: @Logeko: @Suheil-al-Hassan:

Do innych rzeczy to:

w profesjonalnym magazynie stawianie wysokich regałów i ciężkimi pudłami na samej górze z generalnym zakazem

@miszczu90: nie wiem gdzie pracowałeś, ale normalnie na ostatnią belkę stawia się w magazynach tyle, na ile pozwala nośność.

Jeżeli jest wybór to stawia się niżej, ale jak są same ciężkie materiały to gdzie niby mają stać xD? Jak trzeba to i 3-4 tony
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@geuze: na ostatnim poziomie belkowym można odłożyć tyle na ile pozwala statyka regałów, tyle ile producent podał na tabliczce znamionowej regału. Nie mniej stawianie lżejszych palet wyżej może wynikać z a) logiki (lżejsza paleta spadając z wysokości zrobi mnie szkód) b) udźwigu wózka.
@tmtth: stezenia w tym samym kierunku??? Masz ty czlowieku jakiekolwiek pojecie otym co piszesz??? Dajac wykratowanie tak jak mowisz to gwarantuje ci, ze ten regal momentalnie sie zawali. Wykratowania albo musza zaczynac i konczyc sie w tym samym wezle, albo (w przypadku regalu) trzeba wstawic poprzeczke, i wtedy wykratowania moga byc rownolegle zeby zapewnic sztywnosc dla tak zbydowanego slupa zlozonego. Pokaz mi jakis przyklad takiego slupa zlozonego/kratownicy z wykratowaniem rownoleglym bez
w profesjonalnym magazynie stawianie wysokich regałów i ciężkimi pudłami na samej górze z generalnym zakazem


@geuze: bo targety to nie ma czasu na jezdzenie i szukania odpowiedniego miejsca. Ja kiedys prawie tonowy element reachtruckiem sciagalem z 6-7 pietra... pooowoli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Chilli_Heatwave: ale to ja cytowałem. W wielu magazynach ustawia się po 3-4 tony na ostatniej półce, bo na to pozwala nośność i po prostu gdzieś je trzeba postawić, a lżejszych produktów nie ma. Nie ma w tym nic złego.

Co to znaczy 6-7 piętro? Większość magazynów ma ostatnią półkę na 9 do 11 metrów. Maks to jest 13 ale rzadko wtedy są wózki bez kamer na widłach.

Ściąganie 1000 kg z
Ściąganie 1000 kg z takiej wysokości to nie jest jakieś specjalne zadanie, tylko wózek musi mieć taki udźwig.


@geuze: zgadza sie ale magazyn nie zajmowal sie takimi rzeczami ze co 10 przedmiot to tonowy jakies element. Ktos po prostu z pospiechu wrzucil na sama gore, zamiast dac na dol, a cos lekkiego na gore - to target, target byle szybko