Wpis z mikrobloga

Co można mieć za 20 miliardów PLN rocznie?

Wybudować ok 500 km bezkolizyjnych dróg szybkiego ruchu o przekroju 2x2, a uwzględniając dofinansowanie z UE byłoby to ponad 1000 km. W 5 lat program budowy dróg zakończony, każde miasto 100-tysieczne w Polsce podłączone ekspresówką do sieci dróg.

ALBO

Kupić ok 60-70 samolotów F-16 w wypasionej wersji (obecnie mamy ich 48 sztuk). W ciągu 5 lat za tą kasę można wystawić siły powietrzne 300-400 nowoczesnych samolotów które spokojnie jak równy z równym walczyłyby z całą flotą powietrzną potencjalnego przeciwnika w postaci Federacji Rosyjskiej

ALBO

Kupić około 800 czołgów Leopard 2A5. Po 3 latach mamy 2400 leopardów czyli siły zbrojne zdolne pozamiatać każdego przeciwnika. Wątpie nawet czy przemysł niemiecki byłby w stanie dostarczyć takie ilości w takim czasie. 60 #!$%@? miliardów zeta, ja #!$%@?ę. Ruscy nie mieliby już wtedy nic do gadania w tej części Europy.

ALBO

W ciągu 6-7 lat wybudować prawdziwą sieć szkieletową pociągów dużej prędkości między głównymi miastami, ze składami jeżdżącymi ponad 300 km/h podróż z Trójmiasta do Krakowa skracając do ok 2,5 godzin

ALBO

Wybudować elektrownię jądrową o mocy 1000 MW (szacunkowy koszt to ok 20 mld właśnie). Po 5 latach mamy 5 takich elektrowni. Po 10 latach stajemy się praktycznie niezależni energetycznie. Oczywiście wiadomo że budowa jednej trwa kilka lat, ale finansowanie na każdą kolejną można by mieć co roku, bo co roku wpada nowe 20 mld.

ALBO

Wybudować 20 tysięcy boisk typu Orlik. Przyzwoita infrastruktura sportowa nawet nie w każdej gminie ale w każdej najmniejszej wsi.

ALBO

Wybudować 10 (dziesieć) Stadionów Narodowych takich jak ten w Warszawie. Dziesięć #!$%@?.

ALBO

W ciągu ok 5 lat zbudować własny system satelitarny alternatywny dla GPS, Glonassa czy Galileo, kupując know-how, dostawę saleitów itd. na rynku. Nie wiem po co, ale moglibyśmy.

ALBO

Wybudować w 2 lata Wielki Zderzacz Hadronów. W ramach ułańskiej fantazji moglibyśmy go, #!$%@?, pod Sosnowcem umieścić i wymagać wiz wjazdowych dla naukowców walących tam z całego świata do prowadzenia badań.

ALBO....

Dać ludziom 500 na dziecko przez jeden rok


#polska #bekazpisu #bekazlewactwa #komunizm #socjalizm #wenezuela #bekazprawakow
  • 145
Po 3 latach mamy 2400 leopardów czyli siły zbrojne zdolne pozamiatać każdego przeciwnika ... Ruscy nie mieliby już wtedy nic do gadania w tej części Europy.


@w3n5zu: xxxDDDDD tylko że ruskie to mają ponad 20 000 czołgów lekko licząc. Poza tym to co zaprezentowałeś to najtańszy populizm dla ludu rodem z tego co prezentuje Pis w swoich mediach. Dlaczego? 500+ nie jest od zawsze, więc pokaż mi te czolgi sprzed programu.
@Nivele Są badania socjologiczne i ekonomiczne i one wskazują, że w Pl socjal nie wzmaga patologii. No ale po co nauka, kuc wie lepiej. W dodatku najwyraźniej komentatorzy nie zwrócili uwagi, że nie nastąpił prognozowany koniec świata po wprowadzeniu 500+. Bezrobocie spadło, PKB wzrosło, deficyt zmalał. Jak to zrobiono? Wzrost gosp nakręcony popytem wewnętrznym. Dlatego jest możliwa realizacja 500+ na pierwsze dziecko, a ww. programy już nie. One nie nakrecalyby naszej gospodarki.