Wpis z mikrobloga

@hemikalik: żeby policja cie nie zaskoczyła po kilku latach jak producent ściganie sprzedawce tych podróbek. Chyba że chińczyka kupiłeś to może ujdzie.

Doszły mnie słuchy że policja w całym kraju wyłapuje sprzedawców nielegalnych testerów autocom CDP+(czarno srebrne), następnie kiedy sprzedawca wpadnie, jeżdżą po jego klientach i zabierają autocom cdp+, co ciekawe nie zabierają TCS CDP+ (te niebieskie albo białe) tylko i wyłącznie te czarno srebrne, znajomemu naliczyli 40.ooo kary grzywny za
@biskup2k: kiedyś była sytuacja, że gościu sprzedawał piraty na allegro. Wpadli smustni panowie, a ten prowadził księgi co i komu xD xD xD xD oczywiście tam też była inba xD.

Sam autocom może i ejst warty te parę baksów na ali, ale za 10K można mieć znacznie lepsze testery. Launch imo lepszy i tańszy.
@hemikalik: :-] wiesz, mi to tam w sumie wisi =]. Stwierdzam tylko, po tym co widziałem, to ten AC może i jest fajny.... ale jakby był w cenie Launcha, albo taniej. Bo Launch, choć chiński to kładzie go na łopatki, szczególnie że jest o 4-5K tańszy. TO i tak w sumie zabawki w porównaniu do fabrycznych testerów.

Są jeszcze inne testery, ale to już troszkę droższe, ale ogólnie polecam np G-scana
@hemikalik: Miało być w pierwszym moim poście "Chyba że prosto od chińczyka kupiłeś to może ujdzie." a nie "Chyba że chińczyka kupiłeś to może ujdzie."
Znajomy dostał wezwanie po 6 latach od zakupu, bo kupił używaną dźwignię ręcznego, część której chyba nikt nie podrabia. Podejrzewam że sprzedawca musiał sprzedawać jakieś inne podróbki ale ściągali wszystkich jego kontrahentów.
@hpiotrekh: MES jest spoko i sam go mam =], ogólnie teraz dopiero zobacyzłem tag #alfaromeo - tak, MES jest extra w swojej cenie i daje radę. Ogólnie najlepsze co może być do Fiata prócz Examinera oczywiście, ale ten to już przerost, chyba, że ktoś same Fiaty robi.

Launch to jednak ogólny tester, zrobisz tym Renault, Fiata, VW i inne. Nie wszystko, ale sporo. Gscan to znowu dedykowany do aut koreańskich tester.
@hpiotrekh: kosz jakieś 300zł. Poprzednio do VAG'a miałem jakiś tani kabelek i też dawał radę. Ale jak zmieniłem auto to za błędy kasowali mnie niemało. Dlatego postanowiłem kupić coś dla siebie żebym mógł podłączyć i inne auta. Nie pracuje na tym zawodowo, nie świadczę usług nikomu oraz nie znam się na sprzęcie o dużo większej wartości. W szkole miałem tylko styczność z KTS'em.
żebym mógł podłączyć i inne auta.


@hemikalik: i tutaj temat się zamyka. co prawda kabelek niby tez z innymi działa, ale do fiata trzeba przerobić i chyba wtedy inne nie działają, przynajmniej ja się nie mogłem do vaga podpiąć.