Wpis z mikrobloga

@dudi-dudi: Na początku uznałem, że wynik to 52, bo skoro w pierwszym równaniu mieliśmy wynik dodawania razy jeden, w drugim mieliśmy wynik dodawania razy dwa, w trzecim mieliśmy wynik dodawania razy trzy, to zapewne w czwartym będziemy mieli wynik dodawania razy cztery, czyli 52. Po głębszym zastanowieniu jednak doszedłem do wniosku, iż to w sumie tylko zgadywanie co akurat autor miał na myśli mające na celu połechtać ego odbiorcy, a 5+8=13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dudi-dudi: wszystko zależy od punktu widzenia.

1+4 =5

Bierzemy tą piątkę z wyniku, i dodajemy do kolejnych liczb, czyli 5 + 2 + 5 = 12

I kolejno, 12+ 3 + 6 = 21

21+ 5 + 8 = 34

Czyli według mojej teorii to wyjdzie 34.

Jest wiele interpretacji tego rozwiązania i każde rozwiązanie ma sens jeśli jesteś w stanie przedstawić swoją logikę popartą argumentami.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
"@KRS: weź pod uwagę, że po 3+5 masz 5+8. W tym wypadku, do 5+7 musimy wziąć wynik z 4+7+21=32
Czyli 5+7+32=44. Ale jeżeli przyjmiemy ze chodzi o wzor ab+b, to wyjdzie 45. No ewentualnie chodzi o 13"
@Paayor: chyba trochę pokombinowales z liczbami po 1 to jest 3+6. Wiec mamy 4+7 czyli 11 plus 21 daje 32 następnie jest 5+8 czyli 13 plus 32 równa się 45 tak samo jak wzór
@generalss: Aj pisałem na telefonie i nie mogłem się skupić, ciągłe przesuwanie góra-dół i wychodzą takie kwiatki. Tak, chodziło mi wzór ab+a. I "niewidoczne" działanie to 4+7=11+21=33. 5+8+33=45, więc faktycznie na jedno wychodzi.