Wpis z mikrobloga

@iniacz: dopiero w wieku 30 lat dostałem fajną pracę i zacząłem robić to co lubię. Wcześniej pracowałem w większości w gównorobotach. Także nigdy nie wiadomo jak się życie ułoży. Grunt to wierzyć, że coś może się zmienić na plus i wykazać choć trochę inicjatywy.
@ajatollah_chomeini: Kwestia priorytetów. Nie oglądam telewizji. Robię wszystko z dziećmi. Całych weekendów nie spędzam na uczelni. Ok nie jestem super wybitnym studentem, powtarzalne kilka przedmiotów, studia pewnie mi się przedłuża o pół roku.
Serio masz taki ból dupy, że szukasz dziury w całym? Siedząc na wykopie nie zazdroscilem Fuerowi i innym podobnym tylko się nimi inspirowalem. Nie muszę zarabiać 15k. Wystarczy że zarobie tyle co w poprzedniej pracy, to kiz wystarczy.
@wilk132: Powodzenia życzę, bo bardzo szanuję ludzi w Twoim wieku na studiach (zwykle to najlepsi towarzysze do rozmów :)), ale w branży będzie ciężko złapać Ci pierwsze kroki, plus stawki na początek też będą kiepskie.
Polecam po studiach uczyć się z internetu, bo tam jest o wiele więcej materiału (i zapewne lepszego). Same studia roboty Ci nie załatwią - zbyt duża konkurencja aktualnie, zważywszy też, że Java jest na większości uczelni,
@Kodziak: Dzięki. Wiem wszystko wiem. Staram się ale doba ma tylko 24h a dziećmi się trzeba zająć. Dlatego jeszcze nie pracuje w branży.
Teraz jestem na etapie że studia bardziej przeszkadzają mi w nauce bo nie mam czasu na to co bym chciał. Mimo wszystko jestem optymistą. Nie mam momentów zwątpienia, chociaż bywa ciężko. Dziś planowałem sobie wiele rzeczy a tu synek ospa i trzeba z nim zostać.
@ES_Blofeld: nie. Zacząłem pracować jeszcze przed maturą. Studia zaczalem robić 2 lata temu więc jeszcze jestem studentem :D
Po prostu zmieniałem ścieżkę rozwoju kilka razy a pracę kilkanaście razy i wiem, że do końca życia nie zostanę u tego pracodawcy, u którego jestem obecnie ;) to takie dziwne w dzisiejszych czasach?
@iniacz: No i z czego sie cieszysz? Takie osoby jak ty wg mnie zasluguja na kare smierci albo na bycie niewolnikiem, ktory ma tyrac 18h na ludzi produktywnych, ktorzy moga pchnac nasz gatunek do przodu. A tak co. Marnujesz ograniczone zasoby, ktore mamy na ziemi, żresz i tyle. Żal.
@9000dk @Shanny @czternastaczydziesci ( ͡º ͜ʖ͡º) ile pozytywnych odpowiedzi! Następnym razem będę uważać, co pisze na nocnej. (Żartuje. Nie będę.) Cieszę się, że tak myślicie. Nie żałuję studiów, choć nie mam zamiaru pracować w zawodzie. Były szeroko rozwijające i sporo się nauczyłam. Robię teraz coś innego, ale szczerze to nie spodziewam się fajerwerków. Choć może kiedyś się pochwalę, że jednak jest sukces, to będziecie wiedzieli, że mieliście
@iniacz za późno? Phi :D ja studiowałem fizykę techniczna konwersję energii odnawialnej 2 lata, w tym rok również drugi ambitny xd kierunek - zarządzanie, zrezygnowałem z obu i poszedłem studiować administrację z której zrobiłem mgr., a teraz za kilka miesięcy wyjeżdżam za granicę studiować medycynę :D nigdy nie jest za późno żeby podtrzymac koszmar stresu i niewiadomej przyszłości :D