Wpis z mikrobloga

generalnie to mobilny windows aż do windows mobile 10 był zajebisty, miałem lumię z 512 mb ramu i generalnie wszystko śmigało szybko, tylko w pamięci nie dało się za wiele trzymać, ale ogólnie to był masakrycznie dobrze zoptymalizowany jak za 800zł [na tamte czasy] szkoda że microsoft to zaprzepaścił, andoid dzisiaj dalej jest słaby, na mobilnym windowsie jak na ifonie aplikacje były odpowiednio zoptymalizowane, a domyślna przeglądarka to była rakieta

smutno że
  • Odpowiedz
bez roota się nie obejdzie, niby za 300zł da się kupić smartfona z 2gb ramu ale... tak między nami... po co przepłacać? skoro 1gb naprawdę starczy? szkoda, nie, serio, cholernie szkoda że tak się to wszystko zes...ło
  • Odpowiedz
+ były aktualizację.

@DonislawDev zawsze mnie zastanawia jedna kwestia, czy ludzie dobrze postrzegają aktualizacje. Sama aktualizacja nic nie wnosi jeśli nie ma szczegółowego changeloga. Co to za problem wypuszczać co tydzień aktualizacje która poprawia dowolny maly błąd w rzadko używanej aplikacji systemowej (np przy dodaniu 1000 zadań o tej samej godzinie coś się zawiesza), lub wręcz podbijanie numeru wersji bez większych zmian
  • Odpowiedz
@nocneszczury:
Od strony sprzedażowej zawsze jest jakiś +. Od strony praktycznej, to dajmy na to w takim Androidzie, to miałem Androida 4.4, mam 6.0, najnowszy to 9.0. I w sumie wszystko mi jedno, są zmiany, ale jakoś bez nich też wszystko działa. Jedynym wyjątkiem są tutaj naprawy jakiś kluczowych błędów + poprawki bezpieczeństwa (choć od strony praktycznej, mało kogo obchodzą poprawki bezpieczeństwa, dla mnie w sumie byłby to jedyny +
  • Odpowiedz
@cotusieodjanie:
Mnie też to dziwi, pamiętam, że kiedyś były nawet jakieś konkursy gamedevove na Windows Phone, ale w sumie to było za mało, jakby utrzymali apki do social media + allegro + banki i takie tam, to by nie było w sumie takiego problemu. A z mniejszych devów to mogli trzaskać co chwilę jakieś konkursy na apki i gry robione przez małych developerów + znieść opłatę developerską (zresztą, jakby były
  • Odpowiedz
System był zajebisty, tylko sztucznie został #!$%@? przez producentów apek.


@mecenas_z_piaseczna: raczej przez M$ który swoimi działaniami kazał deweloperom przepisywać apki na nowo za każdą #!$%@?ą wersją systemu (jakoś tak to chyba było w przypadku niektórych apek). Do tego fakt że ani Microsoft ani Nokia nie potrafili się przebić marketingowo i po prostu zapychali dziury na rynku, przez co nikomu tak naprawdę nawet nie chciało się ogarniać aplikacji specjalnie pod
  • Odpowiedz
@grap32 Miałam Lumie 1020 i chyba 635. Ogólnie system był spoko, ale tą pierwszą kupiłam za 1200 zł i zaczęła się całkowicie zawieszać po 2 dniach, a serwis gwarancyjny miał to w dupie.
  • Odpowiedz
@grap32: Codziennie mi go brakuje. a korzystam z SGS9+. Gdybym tylko miał alternatywę w postaci rozsądnego sprzętu z WP to bym uciekał z tego gównianego Androida najszybciej jak się da.
  • Odpowiedz