Wpis z mikrobloga

Elo mireczki. Jest tu ktoś kto lubi gry logiczne?

Kilka miesięcy temu zacząłem pisać prostą gierkę i może w końcu będzie to jakiś projekt którego nie porzucę. Moja dziewczyna zajmuje się kwestiami grafiki 2d, testuje i wysł#!$%@? mojego ciągłego biadolenia co to trzeba zrobić w gierce :)

Z powodu dużej liczby pomysłów na mechanikę rozrosła się do dość skomplikowanej gry i chyba już nie jest na tyle mała żeby po prostu wrzucić ją za darmo w sieć. Gra w zasadzie jest zbiorem 6 różnych pomysłów na grę logiczna o sterowaniu sześcianem, co byłoby nudne gdyby te pomysły na koniec nie zaczęły się łączyć, a wtedy zaczyna się mindfuck.

Planowane jakieś 350 poziomów plus może w przyszłości edytor poziomów tak by można pograć w pomysły graczy ;) Około 200 poziomów już zrobione.

Przede wszystkim staram się, żeby trudność rosła stopniowo i by gra ładnie tłumaczyła bez słów na czym polega.

Gralibyście? Wolelibyście wersję na PC czy android? A może uważacie, że takich gier jest za dużo?

Póki co szykuje się wersja PC, nie wiem, czy na androidzie nie byłoby to za małe, ale jeśli osiągnie jakiś sukces można ją odchudzić czy zoptymalizować pod androida.. Jak się uda pchnąć na steam rozdaje klucze :) Z resztą, na początku potrzebni testerzy którzy wyłapią błędy niewyłapane przez nas.

Mocno inspirowane takimi grami jak bloxorz (dawno temu na miniclipie), antichamber, czy the witness(polecam!), zapewne podobieństwa nie widać, ale jest, tylko głęboko ukryte :)

Wszelkie uwagi, komentarze, krytyka czy pozytywna czy negatywna mile widziana! Jak uważacie, że wszystko do dupy to też pisać.

A i gif ma prędkość około x2.

#thetimehascome #gamedev #unity3d #gry
kajt - Elo mireczki. Jest tu ktoś kto lubi gry logiczne? 

Kilka miesięcy temu zacz...

źródło: comment_Zpry17aIppaNcambUZDHX0TrAHRULVXO.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach