Wpis z mikrobloga

Garść #statystyka o smutnych zarobkach w Polsce!


Mediana = 3035zł NETTO
Oznacza to, że połowa osób w Polsce zarabia poniżej 3035zł. Brane są pod uwagę tylko osoby pracujące i to w firmach powyżej 9 osób. Oznacza to, że realna uwzględniająca bezrobocie i osoby pracujące w mikrofirmach będzie zdecydowanie niższa.

Dominanta = 1808zł NETTO
Oznacza to, że najczęstsza pensja jaką otrzymuje się w Polsce to właśnie 1808zł. Gdybyś miał strzelać ile losowa osoba zarabia w tym momencie, powinieneś powiedzieć 1808zł, żeby mieć największe szanse na trafienie.
.
.
.
Teraz co to oznacza.

PRZYKŁADOWY WARIANT - kawaler w kawalerce z myślą o kupnie mieszkania dwupokojowego w Gdańsku z zarobkami na poziomie mediany w Gdańsku (PRZECIĘTNE CELE W ŻYCIU).
1200 - cena najmu kawalerki
400 - koszty związane z kawalerką
900 - koszty miesięczne życia
Zostaje 500zł oszczędności
Po ponad 4 latach zaoszczędzone na 10% wkładu własnego do mieszkania dwupokojowego
Potem 25 lat spłacania kredytu z ratą 1160zł.
W wieku 50 lat spłacisz kredyt i będziesz w końcu mógł zacząć żyć! ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO PIĘĆDZIESIĄTCE!

OBLICZENIA Z OPISEM:






Janusz Pawlacz, lat 50, nic w życiu nie osiągnął, nigdzie nie był, nic nie widział, nigdy nie żył.


#polska #zarobki #przecietnecelewzyciu #ciekawostki
gzres - Garść #statystyka o smutnych zarobkach w Polsce!

SPOILER

Mediana = 3035...

źródło: comment_aYouTrqV9On9kndAX9KMBvfDYHMov5ta.jpg

Pobierz
  • 278
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KlapekApokalipsy: hmmm... tak samo odpowiedziałabym, że nie myślałam i nie planuję, gdyby "luźno" pytał mnie ktoś na randce... Co nie zmienia faktu, że gdyby zaistniały odpowiednie warunki (miałabym mieszkanie + pieniądze na wychowanie dziecka - niepracowanie + odpowiedniego niebieskiego- to pewnie chciałabym dziecko :)
  • Odpowiedz
@gzres: uroniłem łezkę bo to czysta prawda o egzystencji naszego narodu w kraju przywiślanym. Ja dziś się dowiedziałem od swojego Janusza że nie dostanę obiecanej premii za zeszły miesiąc bo uznał iż, cytuje: "taka wypłata to ci wystarczy". Lubie takich słownych ludzi na pewno będę o tym pamiętał kiedy będzie goronc ze zleceniami( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@gzres: no i ze statystyki wychodzi, że w tym kraju nie da się przeżyć...

Więc teraz tak na szybko co ludzie robią: żyrowanie pod kredyt przez rodziców, 2 lata zagranicą na saksach by odłożyć, samochód po dziadku, a przede wszystkim wynajmowanie kawalerki RAZEM z małżonką, dziewczyną. + socjal, jakieś 500+ czy coś tam. I karty kredytowe.

No i praca na czarno czyli najniższa krajowa a reszta pod
  • Odpowiedz
Trochę to przykre ale ludzie często godzą się na śmieciowe wynagrodzenia. Jedni z przymusu inni poprostu nie widzą innej możliwości. Do tego wszyscy Janusze biznesu, którzy kombinują jakby tu sobie załatwić prawie darmową siłę roboczą no i mamy sytuację jaką mamy (również przez to o czym mowa w następnym zdaniu). Wysokie opodatkowanie i oskładkowanie wypłat też bardzo pogarsza sytuację. Kwota wolna od podatku powinna być 10 razy wyższa niż teraz a ZUS
  • Odpowiedz
W wieku 50 lat spłacisz kredyt


@gzres: i to jest taki zły scenariusz?
jak ktos ma kredyt to znaczy ze nie ma zycia?
zapraszam na zachod, 60 lat i to normalne ze ludzie na dorobku maja kredyt (jak wczesniejsze pokolenie nie wypracowalo kapitalu - u nas to raczej normalne jeszcze)
  • Odpowiedz
Norwegia (para):
zarobki: 23k pln netto
czynsz+rachunki: 5500 pln
jedzenie, higiena: 3000 pln
komunikacja miejska + loty do pln: 3500 pln
ciuchy, prezenty, wyjście na kolacje: 2000 pln
  • Odpowiedz
@DzikaMrowka: Mam dokładnie te same przemyślenia. Niby za granicą każdy wynajmuje i ludzie mają dzieci, ale tu jest polska. Tu na każde oferty mieszkań 80% z nich skierowane jest do studentów lub osób pracujących i to najlepiej: bez zwierząt, bez nałogów no i oczywiście bez dzieci. Ludzie boją się wynajmować mieszkania dzieciatym. Nie mając więc własnego mieszkania nigdy nie zdecyduję się na dziecko. Już teraz ciężko mi wynająć mieszkanie z
  • Odpowiedz
@kt13: Kocham <3
Ogólnie, nawet gdyby ludzie wynajmowali mieszkania rodzinom z dziećmi, to i tak w wynajmowanym mieszkać nie będę. Bo wtedy jednak nie można się poczuc jak "u siebie". A mając dziecko raczej właściciel mieszkania nie może cię wywalić (nawet kiedy nie płacisz rachunków). Pewnie dlatego nie chcą wynajmować rodzinom.
  • Odpowiedz