Wpis z mikrobloga

Garść #statystyka o smutnych zarobkach w Polsce!


Mediana = 3035zł NETTO
Oznacza to, że połowa osób w Polsce zarabia poniżej 3035zł. Brane są pod uwagę tylko osoby pracujące i to w firmach powyżej 9 osób. Oznacza to, że realna uwzględniająca bezrobocie i osoby pracujące w mikrofirmach będzie zdecydowanie niższa.

Dominanta = 1808zł NETTO
Oznacza to, że najczęstsza pensja jaką otrzymuje się w Polsce to właśnie 1808zł. Gdybyś miał strzelać ile losowa osoba zarabia w tym momencie, powinieneś powiedzieć 1808zł, żeby mieć największe szanse na trafienie.
.
.
.
Teraz co to oznacza.

PRZYKŁADOWY WARIANT - kawaler w kawalerce z myślą o kupnie mieszkania dwupokojowego w Gdańsku z zarobkami na poziomie mediany w Gdańsku (PRZECIĘTNE CELE W ŻYCIU).
1200 - cena najmu kawalerki
400 - koszty związane z kawalerką
900 - koszty miesięczne życia
Zostaje 500zł oszczędności
Po ponad 4 latach zaoszczędzone na 10% wkładu własnego do mieszkania dwupokojowego
Potem 25 lat spłacania kredytu z ratą 1160zł.
W wieku 50 lat spłacisz kredyt i będziesz w końcu mógł zacząć żyć! ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO PIĘĆDZIESIĄTCE!

OBLICZENIA Z OPISEM:






Janusz Pawlacz, lat 50, nic w życiu nie osiągnął, nigdzie nie był, nic nie widział, nigdy nie żył.


#polska #zarobki #przecietnecelewzyciu #ciekawostki
gzres - Garść #statystyka o smutnych zarobkach w Polsce!

SPOILER

Mediana = 3035...

źródło: comment_aYouTrqV9On9kndAX9KMBvfDYHMov5ta.jpg

Pobierz
  • 278
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gzres: IMO to nie pokazuje jak biedni są ludzie, tylko ilu "prawdziwych partiotów" faktycznie odprowadza podatki...
Jakoś mieszkania w dużych miastach wykupione, popatrz na ulice: ile "luksusowych" samochodów (no i co, że stare - nadal koszt 30kpln+) - to z tej pensji 1,8kpln?
  • Odpowiedz
Głowa do góry niewolniku bo takiego pakietu socjalnego i nieróbstwa to nie mają prawdopodobnie nigdzie na świecie ;)


@juesend_ej:
Ale ty jesteś odrealniony, usuń konto, trollu.
  • Odpowiedz
@DzikaMrowka: mieszkałem w pewnym momencie życia sam i po odliczeniu standardowych opłat to za żarcie zamykałem się w 250zł. Więc mnie dziwi ta kwota, chyba że ktoś codziennie je na mieście albo zamawia do domu
  • Odpowiedz
@gwaltochron: CNC i 3 tysiące do łapy bez doświadczenia? Chyba w marzeniach xD Ja znam z 50 osób co pracują za mniej mimo 4-5 lat udokumentowanej pracy na stanowisku, i nie, nie są zielonymi guzikami.
I z programista po kursie to też ostro pojechałeś, w 90% zakładów bez studiów typu Mechanika i Budowa maszyn nawet nie rozpatrują kandydatur na programistę CAM. Przynajmniej ja nie znam nikogo kto by siedział w
  • Odpowiedz
@kaaban: @DzikaMrowka: po prostu nie potraficie gospodarować finansami(a w szkole tego nie uczą). Pamiętajcie że kapitał jaki zgromadzicie do 30 roku życia ma kluczowe znacznie co będzie dalej. Ale jak ktoś jest dzbanem i wywala wszystko na u----i/imprezy/panienki i żarcie w restauracjach no to nie mam pytań
  • Odpowiedz
@pasjonatpisania: Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesiecznie.

Właśnie kończe taki miesiąc za 100zł. Musze powiedzieć, że ani razu nie byłem głodny-ba!-momentami byłem nawet przejedzeony, zapchany.

Nie zaliczam do jedzenia pica, co chyba oczywiste, bo jedzenie to jedzenia a picie to picie i na samą Cole wydałem koło 200zł(2 litry dziennie, czsami jescze wieczorem dokupowałem litrowa
  • Odpowiedz
@gzres: ale dlaczego uwarzasz że ktoś będzie cały czas pracował za tą samą stawke? Twoje obliczenia są dobre ale dla pracownika z prlowską mentalnością, młodzi ludzie znieniają prace gdy im źle. Sam odchodzę kolejny raz z pracy bo warunki mi się nie podobały, polska się zmienia, powoli ale jednak.
  • Odpowiedz
@gzres: Brakuje jeszcze trochę podobnego wyliczenia dla pary, bo co jak co ale jednak we dwójkę raźniej.

U mnie prosta sytuacja, wynajem w Katowicach
Para ~7500 miesiecznie
Oplaty za mieszkanie (czynsz, odstepne, media) 1350 miesiecznie
2x abonament za telefon
  • Odpowiedz
@DzikaMrowka:

Te koszty to jakies baaaardzo okrojone. Jak chce się dziadowac, to tak... ale przecietny polak faktycznie nie moze sobie pozwolic na wiecej.

A teraz zastanówmy się, dlaczego w Polsce kobiety nie chcą rodzic dzieci xddd


No, zastanowmy sie. Idealny przyklad tzw. "chlopskiego" (czy w tym przypadku "babskiego") rozumowania. Zakladasz, ze kobiety nie maja dzieci przez biede, niby wydaje sie sensowne, sprawa zamknieta... szkoda tylko ze to zupelna nieprawda. Najwiecej
  • Odpowiedz
@gzres: Mediana zarobków w Polsce to ponad 3000 netto?

Coś nie chce mi się w to wierzyć skoro prawie dokładnie rok temu wynosiła ona 2500 zł :https://forsal.pl/artykuly/1105759,srednia-pensja-mediana-i-dominanta-wynagrodzen-w-polsce-ile-naprawde-zarabiamy.html
Wzrost o 500 zł w rok? I to do ręki netto? Nie kupuję tego jest gorzej, niż piszesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ok teraz zbadałem źródła, mediana ma wynosić tyle netto, ale tyczy się to tylko grudnia 2018 roku. Poczekajmy na jakieś statystyki kwartalne, póki co jest to założenie czysto teoretyczne, ponieważ opiera się o to co było wcześniej, a nikt nie zagwarantuje, że teraz średnia rosła znacznie szybciej, niż mediana (oczywiście w odniesieniu tych 2 wskaźników do siebie, ponieważ z reguły średnia domyślnie wzrasta o większą kwotę, niż mediana (w końcu
  • Odpowiedz