Wpis z mikrobloga

Garść #statystyka o smutnych zarobkach w Polsce!


Mediana = 3035zł NETTO
Oznacza to, że połowa osób w Polsce zarabia poniżej 3035zł. Brane są pod uwagę tylko osoby pracujące i to w firmach powyżej 9 osób. Oznacza to, że realna uwzględniająca bezrobocie i osoby pracujące w mikrofirmach będzie zdecydowanie niższa.

Dominanta = 1808zł NETTO
Oznacza to, że najczęstsza pensja jaką otrzymuje się w Polsce to właśnie 1808zł. Gdybyś miał strzelać ile losowa osoba zarabia w tym momencie, powinieneś powiedzieć 1808zł, żeby mieć największe szanse na trafienie.
.
.
.
Teraz co to oznacza.

PRZYKŁADOWY WARIANT - kawaler w kawalerce z myślą o kupnie mieszkania dwupokojowego w Gdańsku z zarobkami na poziomie mediany w Gdańsku (PRZECIĘTNE CELE W ŻYCIU).
1200 - cena najmu kawalerki
400 - koszty związane z kawalerką
900 - koszty miesięczne życia
Zostaje 500zł oszczędności
Po ponad 4 latach zaoszczędzone na 10% wkładu własnego do mieszkania dwupokojowego
Potem 25 lat spłacania kredytu z ratą 1160zł.
W wieku 50 lat spłacisz kredyt i będziesz w końcu mógł zacząć żyć! ŻYCIE ZACZYNA SIĘ PO PIĘĆDZIESIĄTCE!

OBLICZENIA Z OPISEM:






Janusz Pawlacz, lat 50, nic w życiu nie osiągnął, nigdzie nie był, nic nie widział, nigdy nie żył.


#polska #zarobki #przecietnecelewzyciu #ciekawostki
gzres - Garść #statystyka o smutnych zarobkach w Polsce!

SPOILER

Mediana = 3035...

źródło: comment_aYouTrqV9On9kndAX9KMBvfDYHMov5ta.jpg

Pobierz
  • 278
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@tomislawniepelka: I tacy jak Ty wpędzą ludzi w chorobę.
Bo prywaciarz i leczy ludzi na zdrowe oczy.
Nie zleci badań, bo prywatne nie są refundowane.
10 lat będzie zwodził i brał kasę, za to, by powiedzieć że np brak raka.
Nagle okazuje się u państwowego lekarza, że coś nie pasuje.
Badania u państwowego,
  • Odpowiedz
@Nowarozowa: Też Lublin, ja zarabiam na umowie najniższą, ale mam premię od sprzedaży, w grudniu zarobiłem 4400, ale w styczniu już 2100. Nie ma mowy o stabilizacji, dlatego szukam stabilnej pracy (w zasadzie już znalazłem), ale jak chciałabyś porozmawiać o sytuacji albo wynająć coś razem to pisz na priv. Jestem normalnym człowiekiem, nie jakiś patus. :)
  • Odpowiedz
@gzres: Nie no #!$%@? chociaż naucz się manipulować. Bierzesz bieda pensje z jakiegoś głębokiego podkarpacia i zestawiasz to z wydatkami z jednego z najdroższych miast w Polsce xD. Złoty Gebels dla Ciebie!
  • Odpowiedz
Przykre jest to jak zestawia się te liczby z zarobkami np. w USA. Co prawda wyższe koszty życia i takie tam, ale wciąż różnica jest wielka. Filmik na YT - młody inżynier rozważa swoje możliwości finansowe. Właśnie skończył studia i zarabia 8k USD na rękę bez żadnego doświadczenia. Średnia zarobków programisty wynosi tam mniej więcej tyle samo, w przeliczeniu około 30k PLN na rękę miesięcznie. Wczoraj czytając Inteligentnego inwestora natrafiłem na przytoczony
  • Odpowiedz
@Drakcrom: nie chce mi sie pisac po raz 1000% tego samego.
Ale rozwinę jeszcze poprzednie moje komentarze: gdybym miala mieszkanie w dobrej lokalizacji, odpowiednio duże + oszczędności na wychowywanie dziecka, a nie oddawanie opiekunce czy do żłobka + odpowiedniego niebieskiego to bym miała dziecko nawet teraz (23lvl). Jeżeli mam przed sobą wizję, ze muszę wziąć kredyta na mieszkanie, a potem nie mieć czasu na spędzanie czasu z dzieckiem (bo musialabym
  • Odpowiedz
@gzres: Kurde... Tak czytam, trochę smutno się zrobiło. Mieszkam w Krakowie, lvl 26, branża skaning laserowy/specjalista CAD, 3 lata doświadczenia, zarabiam ok. 3500 netto. Myślałem, że jest względnie spoko, ale najwyraźniej muszę szukać czegoś dalej, bo to max w tej firmie. Nie szuka ktoś może kogoś na takie stanowisko?
  • Odpowiedz