Wpis z mikrobloga

@Terminator13: Chodzi mi o buty, jakie byłyby odpowiednie. Nie wiem czy inwestować w buty alpinistyczne pokroju La Sportiva Nepal, czy wystarczy coś typu Asolo Elbrus GV? Chciałbym żeby buty służyły mi też w niższych górach, a nie wiem czy La Sportivy nie będą zbyt ciężkie i zbyt zaawansowane np. na trekking w polskich zimowych warunkach.
@pawel694: Nie znam kompletnie tych asolo, więc ciężko mi się do nich odnieść. Nepale jednak to porządne, techniczne buty. Na Kazbeku Ci stopa w nich nie przemarznie, a w zimowych tatrach będzie cieplutko z jedną skarpetą. Zwróć też uwagę na Scarpy Mont Blanc.
@Terminator13: Z Asolo podałem tylko przykład, chodziło mi raczej o półkę cenową, bo są też buty pod półautomaty za ~800zł i nie wiem czy takie sprawdziłyby się w Gruzji. W planach mam późniejsze wyjazdy w Alpy, więc może rzeczywiście zakup lepszych będzie bardziej przyszłościowy. Jak te Scarpy wypadają na te La Sportivy, mają jakieś istotne różnice?
LS i Scarpa to moje dwie ulubione firmy produkujące obowie gorskie. Obydwie są solidnie wykonane, a z ewentualną gwarancją nie ma problemu(w przeciwieństwie do Salewy na przykład). Bardziej kwestia stopy; przymierzenia i stwierdzenia które lepiej siedzą.