Wpis z mikrobloga

W1 - "Szkwał" #lacunafabularniekrucjata #lacunafabularniejihad
Otwórz muzykę w drugiej karcie

----------------------------------------

- A na ten przykład, drogi Vicenzo, cezarzy.
- Co z nimi?
- Weźmy takiego Wespazjana. Wyobraź sobie, że masz do wyboru nadszarpnąć nieco swoją reputację za cenę zapchania minusów w księgach. Możesz ten problem przekazać swojej radzie. Ale Cezar władający najpotęzniejszym znanym nam Imperium, trwalszym i wspanialszym nawet od hellenistycznego, zajmował się błahymi sprawami.
- Jakimi?
- A no opodatkował toalety publiczne. Jego własny syn wstydził się niepoważnej polityki swojego ojca. Ale on nic sobie z tego nie robił. Twierdził, że należy wykorzystać każdą nadarzającą się okazję, aby wzmocnić pozycję państwa. I stąd się wzięło powiedzenie pecunia non olet
0 Pieniądze nie śmierdzą?
- A no nie śmierdzą.
- A co to ma właściwie wspólnego z nami Daniele?
- A bo widzisz, drogi Vicenzo, miałem dzisiaj rozmowę z dwoma interesującymi osobnikami. Co ciekawe, obaj nie wiedzieli o swoim istnieniu, a tym bardziej o sprawach, o jakich przyszli rozmawiać. A mieli ze sobą tyle wspólnego...
- Czyli co?
- Ech, te pytania zaczynają być odrobinę denerwujące, nie musimy robić co chwilę pauz.

Daniele wstał i podszedł do sekretarzyka. Wyciągnął z niego dwa dokumenty, z pozoru nie różniące się między sobą.

- W lewej ręce trzymam kontrakt z Watykanem na transport wojsk krzyżowych w Ziemi Świętej. W drugiej taki sam kontrakt z sułtanatem al-Zafari.
- Który z nich podpisałeś?
- Oba.

Vicenzo zrobił wielkie oczy.

- Jak to oba?
- A no oba. Jeżeli odesłałbym któregokolwiek z posłów z kwitkiem, zaraz poszedłby do Iaconellich. A wtedy nasza flota chcąc nie chcąc musiałaby walczyć na morzu z flotą Iaconellich. A nawet jeżeli byśmy nie chcieli z nimi walczyć, to przecież te zwierzęta same zagryzłyby się na śmierć.
- Pokaż mi szczegóły kontraktów! - Vicenzo wyrwał jeden z nich z rąk Daniele - Kontrakt terminowy, po dwie floty zdolne przewieźć... mhm... kwota OŻESZSŁODKIJEZUSIENAZAREJSKI. Jak?!
- Ciężkie czasy nastały Vicenzo, a transport morski kosztuje. Skoro obie strony zażyczyły sobie iście królewskich warunków kontraktu, to i cena musiałabyć odpowiednio... ekhm... królewska. Poza tym nie płyniemy na pusto, Papież ma kolejnych straceńców do wysłania.
- Kiedy mam przygotować flotę na wypłynięcie do Ziemi Świętej?
- Jaką flotę? Mówisz o tej, która wypłynęła tydzień temu?

----------------------------------------

1. Obie strony konfliktu otrzymują do dyspozycji po dwie neutralne floty o pojemności 1000 żołnierzy każda służące do transportu wojsk pomiędzy miastami portowymi. Floty nie mogą robić desantów, ani nie mogą wpływać do portów w których transportowana armia jest wroga miastu. Czas trwania podróży statkami to zawsze jedna cała tura. Do wskazania lokalizacji początkowej statków wylosowałam generałów @Stah-Schek i @Pas-ze-mna-owce - proszę o PW.

2. Nowi gracze dołączają do przygody. Temat może zostać wykorzystany do rekrutacji do istniejących armii. Generałowie są zobowiązani wysłac na PW listę nowych chorążych w armii oraz miasto, w którym nowi chorąży zaczynają, do 10.02 do godziny 18:00. Brak przyłączenia do armii skutkować będzie wylosowaniem i ujawnieniem pozycji początkowej nowoprzybyłego samotnego oddziału.

@papier96 @Reakwon @Cauchemar7 @Ex2light @Jack47 @meinigel @wonrz @Topinambur97 @Refusek @Ovyt @Usmiech_Niebios @Arszonto @SpacePotato @Pytongino @reinmar5 @Awerege @roxankeee @Bumblak @endrjuk

----------------------------------------
Grafika EdwardVanHelgen @ deviantart

Jeżeli nie chcesz widzieć postów tego typu, wrzuć tag #lacunafabularnieczarnolisto na czarno
lacuna - W1 - "Szkwał" #lacunafabularniekrucjata #lacunafabularniejihad
Otwórz muzyk...

źródło: comment_YShPoIKKbvS52rTQWD2g43eAE74QZVgc.jpg

Pobierz
  • 51
  • Odpowiedz
  • 14
@lacuna pancerna armia Pugnus Alba, biała pięść dzierżąca młot który zmiażdży upartych asasynów i skruszy wojska Jihadystow zaprasza w swoje szeregi! Mamy dobrze usytuowany Bejrut, i dużo aktywnych graczy! Przede wszystkim frajda!
  • Odpowiedz
Chciałyś przeżyć niezapomniane przygody w ziemi świętej?! Mordować Islamistów i Żydów?! Twoja pasja to topienie czarownic?! A może myślisz o ucieczce z cywilizacji?!

Cóż, u nas nie znajdziesz żadnej z tych rzeczy. Co znajdziesz, to kobiety o kocich uszach, intrygi i totalną degenerację społeczną! Dołącz już dziś! Wojownicy Dziewicy Miecza rekrutują nowy narybek!

(w razie pytań odsyłam do naszego obersturmbanfuhrera @Pas-ze-mna-owce)
  • Odpowiedz
@lacuna: Kiedyś jeszcze w małym sułtanacie był taki Mi'hal co zawsze był przygotowany na Jihad, zawsze miał tabelki w excelu, naostrzony bułat itp. Pewnego dnia pojechałem do meczetu i w Jerozolimie jak chciałem przejechać na drugą stronę ulicy(jechałem po ścieżce konnej przy chodniku) patrzę na prawo- nic nie jedzie, na lewo też no to jadę, a że światła właśnie zgasili to niczego się nie bałem i później jeszcze przez Bejrut
  • Odpowiedz
Generał Stah Al-Schek obserwował dziwne widowisko:
trzy trójosobowe wieże - 3 mężczyzn stojących sobie na ramionach - każdy z nich trzymał włócznię ustawioną w poprzek.
- I wtedy zbierasz foka, a brezentmaszt luzujesz, tylko musisz starannie kontrolować lewy bumenkrag! - tłumaczył rozentuzjazmowany el-ma-Rynash pociągając za przywiązane do włóczni liny
- Czy ja nie mówiłem wyraźnie!? Nie zostaniecie marynarzami, włoska flota nas przewiezie i wysadzi na brzegu. Biedna #!$%@? Flota Proroka, słyszeliście o armii o takiej nazwie? Bo ja nie!
- Ale Panie Generale, my tu tylko tak hipotetycznie... bo jakby się udało. I wszyscy są tu w czasie wolnym!
- Jak się uda to pomyślimy. Żołnierze już teraz są bardzo obciążeni - w czasie wolnym mają odpoczywać. Rozejść się.
  • Odpowiedz