Wpis z mikrobloga

Siemka, szukam działki pod budowę domku jednorodzinnego i brakuje mi perspektywy jeżeli chodzi o jej rozmiar. Chciałbym, żeby to był zakup, gdzie nie będę żałował, że tego miejsca jest za mało albo na garaż blaszany, albo jak kilka samochodów będzie musiało wjechać czy też jakbym chciał ćwiczyć strzelanie z łuku z tyłu domu. Pojawia się pytanie: czy 1000m2 to dobry rozmiar na to wszystko? Aktualnie przeglądam od 1000-1500m2, gdzie z kolei wiem, że 1500m2 to już kawał ziemi, ale nie potrafię powiedzieć czy 1000 to już nie za mało.

#budujzwykopem #dzialka #dom #budownictwo
  • 9
@CalkowityAmator: Jako osoba wychowana na wsi z dostępem do dużego obejścia to powiem Ci, że jeżeli chcesz rzeczwyście spore "siedlisko" to od 2000 m2 zaczynają się sensowne powierzchnie. Te 900 metrowe działki to, żeby zrobić podjazd na jedno czy dwa auta i mieć kawałek trawnika. Jeżeli chcesz to kupić na przedmieściach dużego miasta, a Twoje życie ma wyglądać tak, że o 5.30 rano wyjazd do miasta do roboty, powrót o 19
@CalkowityAmator: A jaki chcesz dom wybudować? Zacznij od tego, ile Twój przyszły dom zajmie całkowitej powierzchni. Narysuj prostokąt 27x37 na papierze w kratkę, wrysuj orientacyjnie dom, rozrysuj sobie kostkę brukową, wjazd do garażu, klomby, taras, wejście do domu i zobacz ile wszystko zajmie miejsca. Dla mnie (podkreślam - dla mnie) 1000 m2 jest w sam raz bo:

- Spokojnie mieści się wszystko co chcę: dom (200 m2 zabudowy), kostka (100 m2),
@CalkowityAmator: znajomi maja dzialke 800m2, na tym stoi dom 100m2 i oddzielny garaz 45m2, drzewa owocowe, ogrodek, do tego 25% powierzchni to kostka (podjazdy i miejsca parkingowe) a mimo to jest miesjce na kawal trawnika i ogolnie czuc, ze ma sie swoj kawal ziemi. Jednak prawdzia wolnosc i pełnia to 1000m2 (10 arów). Działki od 10 do 12ar są w sam raz, jest miejsce naprawde na wszystko.

Odpali sobie geoportal2 dla