Wpis z mikrobloga

#basen #plywajzwykopem #plywanie Mirki, miałem zacząć chodzić na basen, ale nie umiem dobrze pływać. Ugadałem się ze znajomym, że będziemy chodzić wspólnie i mi powie jak to robić poprawnie. Problem jest taki, że znajomy się połamał. Jest sens chodzić na basen bez odpowiedniego obycia technicznego? Da radę odpowiednią technikę wypracować samemu? Aktualnie więcej się taplam niż pływam i po przepłynięciu jednej długości mam mocną zadyszkę.
  • 7
#basen #plywajzwykopem #plywanie Mirki, miałem zacząć chodzić na basen, ale nie umiem dobrze pływać. Ugadałem się ze znajomym, że będziemy chodzić wspólnie i mi powie jak to robić poprawnie. Problem jest taki, że znajomy się połamał. Jest sens chodzić na basen bez odpowiedniego obycia technicznego? Da radę odpowiednią technikę wypracować samemu? Aktualnie więcej się taplam niż pływam i po przepłynięciu jednej długości mam mocną zadyszkę.

@qps666:
Twój wpis wygląda na błędny.
@qps666: prawie na każdym basenie jest jakaś nauka pływania / instruktor. Jeśli się taplasz ale jesteś w stanie przepłynąć jedną długość, to przynajmniej na wodzie utrzymać się potrafisz. Umów się na lekcje - potem sam ćwicz to co Ci pokazywał. W międzyczasie znajomy wyzdrowieje albo umówisz się na następną lekcję z instruktorem :).
@qps666: ja czytałem, że jeśli daje w miarę poprawnie przepłynąć 25-50m to można wystartować z programem
http://ruthkazez.com/swimming/ZeroTo1mile.html który ćwiczyć oddychanie podczas kraula i przystosowuje organizm do pływania 1500m bez przerw. Chociaż pierwsze dni to już są cykle z przerwami po 100m to jeśli musisz sobie pomagać tylko trochę żabką by to przepływać to okej.

Jak jest duży problem przez technikę to jeszcze na stronce jest kurs pływania od początku. Ja chcę