Wpis z mikrobloga

uwaga giełdowe mirki, przedstawiam pomysł na zarabianie hajsu bez żadnego ryzyka:

1. otwierasz konto u brokera forexowego, który ma w ofercie konto dla ciapatych (konta te są zwolnione z naliczania swapów)
2. otwierasz tam longa na jakiejś egzotycznej parze walutowej, np. usd/try
3. u drugiego brokera na zwykłym koncie ze swapami otwierasz shorta
4. codziennie naliczają ci się dodatnie swapy, a samą w sobie pozycję masz zahedgowaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. cieszysz się


#gielda #forex #finanse #pieniadze #ekonomia
  • 150
@maciekXDDD: Jesli da sie “bez ryzyka” uzyskac 200% zwrot to juz dawno wszyscy pobraliby kredyty na 10-15% i zarabiali ponad 185% rocznie. Skoro tak sie nie dzieje to znaczy, ze cos w swoim planowaniu przegapiles.
@maciekXDDD: to powazny argument - nie ma pieniedzy za darmo. Myslisz, ze takie fundusze inwestycyjne czy banki nie maja wiedzy jak inwestowac? Biedni zarabiaja te marne kilka czy kilkanascie procent rocznie podczas gdy moga zarobic 200% rocznie. Przynajmniej Ty tak myslisz.
@Iguan: z jednej strony tak, ale z drugiej żaden broker nie otworzy konta funduszowi, który chce wpłacić więcej, niż wynosi kapitalizacja tego brokera XD mówimy tu raczej o biedaklientach, którzy w ten sposób chcą zarobić na wakacje
@poczekaj: spróbuje najpierw w pepperstone, nie rozumiem jak działa ta oanda, a nie lubię angażować się w coś czego nie rozumiem.
generalnie myk można robić dwa razy w tygodniu - w środę pepperstone hedgować w xtb, a w piątek odwrotnie. w tym tygodniu pierwsza próba, proszę o trzymanie kciuków XD
@maciekXDDD: Spoko, daj znać. Ja już się tym tematem nieco interesowałem w 2011 roku, ale odpuściłem wtedy bo za duże były koszty przewalutowań, przelewów i utrzymania otwartej pozycji (mowa o długoterminowej pozycji z rachunkiem bez swapów). Nie rozważałem wtedy grania na 3 dniowe swapy, bo nie było aż tak #!$%@? stóp procentowych, a spready na takich śmieciach jak TRY były dużo większe.
@maciekXDDD: No to vs BOŚ wychodzi: =-44,8+3*39-25-20=27,2 więc sensownie. Ciekawe czy można doładować revolutem. W drugą stronę, czyli short w pepperze nieco gorzej, bo 16 pipsów, no ale łącznie 43 pipsy tygodniowo, więc i tak spoko.