Wpis z mikrobloga

uwaga giełdowe mirki, przedstawiam pomysł na zarabianie hajsu bez żadnego ryzyka:

1. otwierasz konto u brokera forexowego, który ma w ofercie konto dla ciapatych (konta te są zwolnione z naliczania swapów)
2. otwierasz tam longa na jakiejś egzotycznej parze walutowej, np. usd/try
3. u drugiego brokera na zwykłym koncie ze swapami otwierasz shorta
4. codziennie naliczają ci się dodatnie swapy, a samą w sobie pozycję masz zahedgowaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. cieszysz się


#gielda #forex #finanse #pieniadze #ekonomia
  • 150
  • Odpowiedz
@okrim: przy procencie składanym i parze brokerów, gdzie w jednym mam dźwignie 1:30 (polska), a w drugim 1:100 (uk/australia) wychodzi nawet nieco więcej i to grając tylko w środę. z piątku rezygnuje, za duże ryzyko #!$%@? się na lipę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: No to ja właśnie liczyłem dla procenta składanego, ale bez dźwigni żadnej. Składany w tym wypadku to masz 1,004 ^52. A dla dźwigni to zysk na ile szacujesz ?

Zresztą na dźwigni 1:30 to każdy 1% spadku, to 30 % spadku na kapitale, robi się niebezpiecznie
  • Odpowiedz
@okrim: sorki, pomyliłem się, dźwignia dla try jest 1:20. zysk przy dźwigni pozostaje ten sam, zmniejsza się poziom potrzebnego kapitału. dla 1 lota przy dźwigni 1:20 potrzebujesz ok 22k pln, dla 1:100 4,4k pln. ostatnie testy na rachunkach demo przy obu brokerach na dźwigni 1:20 (czyli zaangażowany kapitał 44k pln) pozwoliły zarobić 257 zł, czyli 0,57%. przy parze brokerów 1:20/1:100 (czyli zaangażowany kapitał 26,4 k pln) byłoby to 0,95%. stratą
  • Odpowiedz
@okrim: najlepiej mforex kontra pepper. boś ma lepsze swapy, ale gorszy spread, wiec mforex wygrywa. jak zakładasz konto w pepperze przez ich stronę to możesz sobie wybrać walutę bazową, tez się na to naciąłem na początku XD
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: gdzie tę walutę bazową wybieram przy rejestracji na pepperze ? Ja tam widzę tylko podawanie maila, telefonu i jak to podam, to już przysyłają e-mail z danymi do konta z wybraną walutą AUD
  • Odpowiedz
@okrim: dokładnie tak, na tym właśnie polega ryzyko, że jak wyjdzie erdogan i powie coś #!$%@?, zwiększy się spread to z jednej pozycji cie wycina na asku, a drugiej nie masz symetrycznie zarobionej
  • Odpowiedz