Wpis z mikrobloga

uwaga giełdowe mirki, przedstawiam pomysł na zarabianie hajsu bez żadnego ryzyka:

1. otwierasz konto u brokera forexowego, który ma w ofercie konto dla ciapatych (konta te są zwolnione z naliczania swapów)
2. otwierasz tam longa na jakiejś egzotycznej parze walutowej, np. usd/try
3. u drugiego brokera na zwykłym koncie ze swapami otwierasz shorta
4. codziennie naliczają ci się dodatnie swapy, a samą w sobie pozycję masz zahedgowaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. cieszysz się


#gielda #forex #finanse #pieniadze #ekonomia
  • 150
@okrim: I da sie na tych dwoch zarobic tak jak planowaliscie? A przy okazji:
Pepperstone:
“However, please note payments to and from international banking institutions may attract transfer fees from either party, which are independent of Pepperstone. Any such fees will be the responsibility of the client.”

XTB nie przyjmie srodkow bezposrednio od innego brokera, tez pojdzie przez Twoj polski bank:

“Please note however that your bank may charge you a
@Iguan:

I da sie na tych dwoch zarobic tak jak planowaliscie?


Tak (to nie ja planowałem)

XTB nie przyjmie srodkow bezposrednio od innego brokera, tez pojdzie przez Twoj polski bank


Czyli musisz wypłacić Euro z innego brokera na swojego konto walutowe. Natomiast wpłata na xtb przez kartę kredytową wynosi 0,83 % od transakcji dokonanej w Euro.

Czyli nawet w czarnym scenariuszu, jak CI zamknie pozycje ze względu na przekroczenie 50% margin,
@okrim: I dojdzie koszt przelania srodkow z innego konta. Ale w sumie wiesz co? To Twoje pieniadze, wrzucaj je na tak ryzykowne i absurdalne “inwestycje” jak chcesz. Za rok pewnie uznasz, ze stare powiedzienie “there is no free lunch” jest prawdziwe. Powodzenia i malych strat zycze.
@Iguan: Na podstawie statystyk policzyłem, że od listopada średnio kurs się zmieniał dziennie o 0,77 %

To oznacza, że średnio będziemy musieli przelewać 3400zł z jednego brokera na drugiego.

Teraz rachunek jest prosty - przelanie od jednego brokera do drugiego musi nas kosztować mniej niż utarg 250 zł.

250/3400 * 100 % = 7,63 %

Zatem jeżeli opłata przerzucenia 3400 zł wyniesie więcej niż 7,35 %, to jesteśmy w plecy, jeżeli