Wpis z mikrobloga

uwaga giełdowe mirki, przedstawiam pomysł na zarabianie hajsu bez żadnego ryzyka:

1. otwierasz konto u brokera forexowego, który ma w ofercie konto dla ciapatych (konta te są zwolnione z naliczania swapów)
2. otwierasz tam longa na jakiejś egzotycznej parze walutowej, np. usd/try
3. u drugiego brokera na zwykłym koncie ze swapami otwierasz shorta
4. codziennie naliczają ci się dodatnie swapy, a samą w sobie pozycję masz zahedgowaną ( ͡° ͜ʖ ͡°)
5. cieszysz się


#gielda #forex #finanse #pieniadze #ekonomia
  • 150
  • Odpowiedz
Bo inaczej kazdy bank, fundusz inwestycyjny, prywatny inwestor i jego pies juz dawno by tak zrobil zamiast osiagac te marne kilka procent rocznie.


@Iguan: Oferta brokerów (kasyn) forexowych nie jest skierowana do inwestorów instytucjonalnych, tylko do szaraczków z ulicy i ew. małych firm. Pomimo, że za tymi platformami stoi kapitał instytucji finansowych związanych z inwestycjami, to tego typu usługom bliżej do bukmacherów niż do giełd. Z tej racji powstają pewne nieefektywności, które można próbować wykorzystywać. Sytuacja ze swapami to nie jedyny przykład. Kiedyś można było zarobić krocie na opóźnieniach notowań i innych rozjazdach. Nie myśl, że ja się tym ekscytuję, bo nagle została odkryta żyła złota. Po prostu tłumaczę jak to działa, bo pracowałem przez rok w tego typu instytucji i wiem jak to wygląda od środka. Przy okazji zarobiłem wtedy też kiedyś trochę kasy na dziwacznych nieefektywnych w stosunku do rynku rzeczywistego jednego z polskich brokerów, a skutkiem było wycofanie tego mało popularnego instrumentu z oferty.

Instytucje finansowe podejmują tego typu zagrania i nazywa się to carry trade, tylko z racji zdecydowanie bardziej efektywnego rynku jakim jest rynek międzybankowy nie mogą kosić na tak głupio rozwiązanych punktach swapowych, a tym samym za darmo zabezpieczać
  • Odpowiedz
@poczekaj: Wiem jak dzialaja instytucje finansowe (od srodka). Jesli istnialby mozliwosc tak latwego i lukratywnego arbitrazu to juz dawno ktos by tam dzialal. Nie ma szans zeby gdzies dalo sie regularnie wyciagnac kilkadziesiat czy kilkaset procent podczas gdy kredyt kosztuje kilka. To tak nie dziala. I co, myslisz ze broker odmowi otwarcia firmie konta “bo ma za duzo funduszy”? Bez szans.

Mysle, ze ten caly plan diabli wezma przez rozne
  • Odpowiedz
@poczekaj: Jak to w finansach, wyzszy zwrot to i wyzsze ryzyko.. To nie sa (jesli sa) pieniadze za darmo. Jezeli akceptujesz ryzyko i wierzysz, ze na tym zarobisz - powodzenia. Nie zamierzam sie sprzeczac.
  • Odpowiedz
@poczekaj: zacząłem się trochę martwić co się stanie jak wyjdzie erdogan i powie: wojna! albo #!$%@?ć trumpa! albo coś. rozjebią spread na 3000 pipsów, wyłapię stop outa na jednej pozycji, a na drugiej nie zarobię tyle, żeby to odrobić. jest więc nowy pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w środę przed 21 wchodzę w pozycję: short na fp markets (niski spread, dodatnie swapy 40 pipsów) i long
  • Odpowiedz
@poczekaj: zrobiłem mforex - pepperstone, zysk 108,83 zł, czyli jakieś 0,25%. Sam nie wiem czemu tak mały zysk, bo z tego co patrzyłem to spready trafiłem dobre. Ale generalnie piątek sobie odpuszczam (mogą być szalone spready na otwarciu w niedziele, większe prawdopodobieństwo, że erdogan coś #!$%@? w weekend) i skupię się, żeby dobrze skonfigurować środę. Mogę wtedy spróbować wyjść z pozycji na okienku międzyswapowym - muszę tylko poobserwować spready i
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: @poczekaj: Panowie całe równanie się opiera do (3 x swap1 - swap2) - 2 x spread. A te spready u Erdogana to są kosmiczne ( ͡° ͜ʖ ͡°) W tym momencie jak sprawdzałem, to suma spreadów jest wyższa niż różnica swapów, więc się traci na całej zabawie.

Możecie mi wyjaśnić od czego to zależy, że akurat na pozycji krótkiej dla pary USDTRY swap
  • Odpowiedz
@okrim: nie sprawdzaj spreadów w nocy, bo masz rzeczywiście kosmiczne. w dzień spokojnie możesz trafić ok 15 pipsów spreadu i właśnie wtedy trzeba wchodzić i wychodzić z pozycji.

podstawiając realne liczby do tego równania wychodzi (mforex - pepperstone): 3 * 34,4 - 44,8 - 2 * 15 = 28,4 - tyle pipsów bierzesz z rynku.

Możecie mi wyjaśnić od czego to zależy, że akurat na pozycji krótkiej dla pary USDTRY
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: Ta właśnie przed chwilą o tym myślałem i doszedłem do tego samego, ale w prostszym języku - Produkcja dolara jest tania - koszt 2% - natomiast lira tureckiego droga - 17 % - więc amerykanie produkują dolary tanim kosztem i sprzedają je z solidną marżą turkom ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Więc swap odzwierciedla tę marże i zawsze będzie wysoki przy sprzedaży waluty z niskimi stopami
  • Odpowiedz
@okrim:

Ale zatem również spread jest tym wyższy, im wyższa jest różnica tych stóp - więc spread jest powiązany ze swapem i brokerzy o tym doskonale wiedzą.


masz rację, dlatego nie zarobisz hedgując pozycję u tego samego brokera - w nocy naliczy ci ujemne swapy, dodatnie swapy i podwójny spread. my wchodzimy od trochę innej strony: wykorzystujemy nieefektywności pomiędzy brokerami z polski i wielkiej brytanii/australii i polegamy na naliczaniu weekendowych swapów w inny
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: Rozumiem, czyli trochę takie zarabianie na spóźnialskich, coś w stylu zarabianie na kursie u bukmachera, który nie zdążył obniżyć kursu (chociaż powinien)
  • Odpowiedz
@okrim: bardziej nazwałbym to zarabianiem na różnicach w systemie prawnym (albo wewnętrznych regulaminach). w uk/australii mają pewnie rozliczenie T+3, a w Polsce jak widać nie

Możemy tez wziąć drugą opcję, o której pisałem wcześniej - wtedy zarabiamy na różnicy stref czasowych XD
  • Odpowiedz
@okrim: teoretycznie najpóźniej o 23:59:59 musisz kupić, a sprzedać najwcześniej o 00:00:01, ale wtedy narazisz się na ogromny spread + systemy nie są idealne, mogą nie ogarnąć takiej pozycji i nie naliczyć ci swapów. praktycznie niskie spready są zazwyczaj do 20:00 i potem od 7-8 rano.
  • Odpowiedz
@maciekXDDD: Ale wiesz, że jakby się udało utrzymywać ciągle średni zysk na poziomie 0,4 %, to wtedy po roku grania na środzie masz 23 % zysku z zainwestowanego kapitału początkowego.

Natomiast jakby się grało na środzie i piątku i zysk byłby średnio na takim samym poziomie to będzie to 52% zysku.
  • Odpowiedz