Wpis z mikrobloga

Jak byłam nastolatką, marzyłam o wielkiej historii miłosnej. Jak w Pamiętniku (który oglądałam namiętnie i widziałam go przynajmniej 30 razy) czy Dumie i uprzedzeniu. Ach! To były dla mnie wtedy wzorce prawdziwej miłości!

Patrzyłam na "zwykłe" małżeństwo moich rodziców i myślałam, że nie chcę tak żyć. Tak zwyczajnie. Bez wielkich namiętności i wzlotów. Ja przecież marzyłam o czymś WIELKIM!

Dziś patrzę na nich i myślę, że za te 30 lat chcę być jak oni. Być w tym "zwykłym" małżeństwie, które wciąż trwa i żyje mimo cięższych chwil i momentów smutku.

Nie chcę już Pamiętnika. Chcę po 30 latach małżeństwa nadal celebrować wspólne dni popołudniową kawą. I wspólnymi wyjazdami raz w miesiącu gdzieś w siną dal.

Czy są małżeństwem bez wad? Z całą pewnością nie. Ale są osobami, które swoje wady akceptują i kochają się mimo nich.

Tak chcę żyć w moim małżeństwie.

#truestory #przemyslenia #oswiadczenie #malzenstwo #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 58
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona: idealny przykład jak filmy mieszają w głowie :D Kobiety są pokazane jako mega empatyczne, bezinteresowne, kochające i opiekuńcze istoty, prawie że anioły, a faceci jako umięśnieni rycerze na białych koniach, bez żadnych skaz ani wątpliwości.
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona: każdy żyje jak chce - ja tam nie widzę niczego ciekawego w małżeństwie - tylko łańcuchy i żałość. Wyznaje tylko gorące uczucie nie usankcjonowane przez państwo co może zniknąć w ciągu nocy czy Boga który nie istnieje. Ma być wielkie i przaśne pełne uniesień i potknięć z gorącym uczuciem które człowiek może wykrzesać.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopowa_ona: haha. nicolas sparks. czyta to moja wiekowa sąsiadka. a recenzja na filmwebie: "wbrew zamiarom, rozwiązania te nie wywołują emocji, o jakie twórcom chodziło. Trudno zaangażować się w tę opowieść, a jeszcze trudniej wzruszyć nad losami papierowych bohaterów, biorąc pod uwagę fakt, że pamiętnik trwa ponad dwie godziny i dosyć szybko zaczyna nużyć".

30x? serio?
  • Odpowiedz