Wpis z mikrobloga

@v1lk: Szeroka świadomość istnienia smogu w Krakowie to jakieś 5 lat, drastyczne rozwiązania (niektórzy internetowi komentatorzy twierdzą że zakaz palenia węglem zabije wiele starszych osób) uchwalone wtedy wchodzą dopiero w życie. Ludzie dopiero zaczynają się nad tym zastanawiać i to egzekwować. W mieście coś poszło na przód, teraz trzeba się zabrać za wioski ościenne, ale to nie będzie takie łatwe.
nikt tego nie badał teraz w ostatnich latach stała się modą na smog i uświadamianie ludzi jaki to jest syf.


@zgodny: @v1lk: Mnie i tak najbardziej podoba się wytłumaczenie Róży Thun, że smog to wynalazek JarKacza, żeby powstrzymać marsze KODu.
@v1lk: przecież już można zobaczyć skutki tego wspaniałego powietrza w latach '90 '00 nikt tego nie badał teraz w ostatnich latach stała się modą na smog i uświadamianie ludzi jaki to jest syf. Znam znałem ludzi którzy umarli na raka płuc mimo, że nie palili papierosów


@zgodny: 90 - 00? Nie wiem jak w Krakowie ale na Śląsku to problem jeszcze starszy szczególnie jak doliczysz syf z fabryk.
@zgodny: z takich ciekawostek PL jest jedynym krajem w Europie i najprawdopodobniej na świecie z tak rozbudowanym systemem kontroli jakości powietrza. Mam tu na myśli airly:) Stąd też ciągle te mapy gdzie PL to brunatna plama w przeciwieństwie do reszty Europy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@RudeBoy: ja korzystam z airly i nawet jest w mojej małej gminie,
Nawet jest w Berlinie, i można zobaczyć, że o tej porze jest tam PM 2,5 na poziomie 164% i już widzę Niemców w maseczkach, ja osobiście nie widziałem nikogo w maseczce antysmogowej a biegaczy pełne ulice.
A jutro ma być wiatr więc będzie czyściej