Wpis z mikrobloga

Czemu ludzie na dietach frutarianskich i witarianskich albo na tych postach sokowych się tak źle czują? Bo w sumie jedzą dość dużo tych owoców/warzyw/soków więc raczej dzienne zapotrzebowanie energetyczne mają zapewnione a oni #!$%@? co chwila o tych kryzysach ozdrowienczych jakby się nie wiem co im działo. To od nadmiaru cukru? Nagłej zmiany diety?

#dieta #nauka #pytanie #weganizm też może coś będzie wiedział :D
  • 14
@bluberr kiedyś mi #!$%@? żeby jeść surowo to mimo jedzenia 3k kcal ciągle chudlem przez pół roku, później na diecie z mięsem i gotowanymi zborzamj ryżem itp na 2.2k kcal potrafiłem przybierać na wadze
@cat_skeleton ale ona je po prostu mało ilosciowo i robi jeszcze dodatkowe głodówki więc dlatego jest taka chuda i tak źle wygląda. Ja się zastanawiam czy tak się da jakby się jadlo wystarczająco i zróżnicowane rzeczy a nie na zmiane banany i arbuzy xd
@bluberr: Nie wierzę, że nie będzie niedoborów. I tak trzeba by suplementować, a suplementacja to nie substytut jedzenia.

Nie wiem też skąd w ludziach tak silne przekonanie, że niektóre produkty są jak trucizna. Gorsze są niedobory. Największym problemem w jedzeniu syfu nie jest sam syf, a to że jak zjesz paczkę chipsów, to pewnie nie ruszysz kolacji. Tym samym wbijasz kalorie, a nie masz kiedy wbić sensownej ilości mikrolementów. To jak