Wpis z mikrobloga

Jestem przed zakupem nowego komputera i sie głowie nad cpu. Jak myślicie jakie beda ceny nadchodzących ryzenów 3xxxx ? Dokładniej chodzi mi tu o model z półki cenowej ala r5 2600 - czyli np. r5 3600 . Uważacie że dalej beda w atrakcyjnych cenach jak poprzedniki ? I czy jezeli zechce zrobic upgrade z r5 2600 na r5 3(xxx) pomimo zapewnień AMD co do kompatybilności z socketem AM4 to nie bedzie problemow z osadzeniem go np. na MSI B450 Tomahawk czy lepiej obecnie zainwestowac w jakas lepsza płyte z serii X tudzież poczekac na X570 . Pytania może brzmią bardzo newbie aczkolwiek wiem że są tu spece ogarniające architektury i ich różnice oraz potrafią naświetlic troche temat amatorowi.
#ryzen #amd #ces2019 #komputery #ces #pcmasterrace #pytanie #technologia #kiciochpyta #pc #cpu #pytaniedoeksperta #skladamkomputer
  • 17
@mohawk: ponieważ jest tańszy i do moich zastosowań w pełni odpowiada a nawet i w jakąś gierke od czasu do czasu zagram a sprzet ma byc glownie uzywany do zaawansowanej obrobki foto ( compositing, retouch , color grading) @SanctiRegistry: Z tego co sie zorientowalem jezeli bede mial farta i trafie na dobrze krecaca sie sztuke to jak mnie najdzie i zechce podkrecic to dobije do stockowych zegarow wersji X (chyba
@Murasame: ceny intela osiągnęły apogeum co mnie mocno zniechęciło a poczatkowo bralem pod uwage i5 6600k i i7 jakis tam też k. Jednakże to sa juz kilkuletnie procki i chcialbym coś świeżego w dobrej relacji cena/wydajność stad ryzen.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@s-k-fantasyfactory: jeśli chodzi o upgrade to myślę że nie ma się co martwić i plyta obsłuży, tutaj AMD ma przewagę nad Intelem i sądzę że będzie się tego trzymał. A Ryzen 5 2600 to świetna okazja. Jakbyś jutro zawołał to mogę podesłać jakąś konfigurację bo mam rozpisane, ale to jak będę przy kompie ;)
Co do cen trudno tak strzelać, ale myślę że podobnie jak przy tej premierze, przystępnie i dalej
@s-k-fantasyfactory: wiadomo. Na początku R5 3600 będzie za ponad 1000 zł. Jeżeli Intel wypuści jakąś odpowiedź albo obniży ceny swoich procków to i Ryzen spadnie, inaczej poważna obniżka potrwa ponad rok.
Tak się dzieje - zawsze, przy każdej premierze, dlatego wcale nie jest to #pytaniedowrozki. Ot normalny cykl życia produktu.
W tym kontekście imo opłaca się teraz brać Ryzena 1600/2600 za te 500-600 zł, bo w momencie premiery Ryzenów 3xxx
@Jurigag: Poważnie? Naczytałem sie setek stron na forach min. na labie odnosnie doboru mobo pod ryśka i dużo osob pisało że MSI i ASUS robi dobre chipsety a unikac trzeba asrocka ze wzgledu na padajace plyty i zbugowane biody pelne dziur. @Jurigag: dokładnie, nie mam ochoty płacic kosmicznych kwot tylko po to by miec te 10fps+ wiecej w grach poniewaz u mnie to kwestia drugo-trzeciorzedna. @Odczuwam_Dysonans @majk3l No i wlasnie
@s-k-fantasyfactory miałem MSI na intelu, mam teraz na ryzenie, I nie polecam, chore mam temperatury na domyślnych ustawieniach ryzena 1600 tj do 75 dobija i wskakuje czasem vcore na 1.44v i inne cuda się dzieją, szedlbym w asrocka może
@faerlan: Rozumiem że te ramy to z ostatniej promocji X-komu (gskill Aegis) ? I jak dobrze sie sprawdzaja? Osobiscie myslalem ze pod ten proc najlepiej 3200mHz ktore beda takim sweetspotem wydajnosci na linii ram <---> cpu . @Jurigag: jaki model plyty posiadasz obecnie na tym ryzenie?