Wpis z mikrobloga

Też was przeraża perspektywa kilkudziesięciu najbliższych lat pracy? Praktycznie dzień w dzień przez najbliższe 40 lat w moim przypadku. Raz do roku dwa tygodnie urlopu, a w ciągu roku jakieś pojedyncze dni. Jak sobie myślę, że tak będzie wyglądać całe życie, to odechciewa mi się wszystkiego.
#pracbaza
  • 123
  • Odpowiedz
@M_longer: myślę, że taka czy inna forma ZUSu pozostanie, po prostu emerytury będą niskie, na co jest kilka sposóbów, które pozornie nie pobrudzą rządzącym rąk... jak choćby dewaluacja pln poprzez zwiększoną inflację.
  • Odpowiedz
@imajoke: > Też was przeraża perspektywa kilkudziesięciu najbliższych lat pracy?
Ja to się dziwie moim rodzicom że po 30+ lat w jednej firmie pracują, ja przez 10 lat w 6 pracowałem :) i nie zmieniam bo mnie wywalają tylko dlatego że mi się nudzić zaczyna
  • Odpowiedz
@imajoke: nie bo chodze do pracy kiedy chce, jak mi sie nie chce to nie przylaze nawet miesiąc, rekordowo jedna firma z kato jak olałem robote i w czerwcu juz mieszkałem w uk to przysłała mi wypowiedzenie w lutym następnego roku.

Nikt sie nawet mnie nie pyta czemu mnie nie ma w robocie bo wiedza ze albo wakacje albo chlam i #!$%@?.

Jeszcze nigdy mnie nie zwolnili za bumelowanie z żadnej
  • Odpowiedz
Po 4 jeśli praca ci na to pozwala to pracuj w polskie święta (które są pojedynczymi dniami w środku tygodnia) i odbieraj sobie przy weekendach. Robota w święta jest zawsze luźna, a większy pożytek wydłużyć sobie kiedyś urlop.


@albert107: Słabe. Praca w polskie święta, gdy klienci są z poza Polski to robienie za trzech z pensją jednego.
Nawet gdy pracuje się tylko z Polakami, jak w szpitalu, to takie święta są
  • Odpowiedz
@imajoke: to zależy jak na to patrzysz - w starożytności ludzie pracowali praktycznie bez przerwy więc nawet nie mieli czasu na większe przyjemności czy głębsze przemyślenia. A dzisiaj zaledwie kilka godzin dziennie i masz zapewniony byt dla siebie, dodatkowo pieniądze na rozrywkę, sztukę, charytatywność czy na co zechcesz. Dodatkowo dla wielu ludzi praca stanowi na pewno również pasję i źródło kontaktów społecznych, chociaż nie twierdzę, iż to wszystko sprawdza się w
  • Odpowiedz