Wpis z mikrobloga

Aborcja powinna być

  • Dozwolona do 9 miesiąca 10.8% (43)
  • Dozwolona do 6 miesiąca 5.0% (20)
  • Dozwolona do 3 miesiąca 32.8% (131)
  • Dozwolona do 9 miesiąca za zgodą ojca 1.0% (4)
  • Dozwolona do 6 miesiąca za zgodą ojca 0.8% (3)
  • Dozwolona do 3 miesiąca za zgodą ojca 7.5% (30)
  • W przypadku upośledzenia/gwałtu/zagrożenia życia 34.3% (137)
  • Tylko w przypadku gwałtu i zagrożenia życia 2.3% (9)
  • Tylko w przypadku zagrożenia życia matki 5.5% (22)

Oddanych głosów: 399

  • 29
@BrakPomysluNaNick: Aborcja przed delegalizacją była traktowana dosłownie jako środek antykoncepcyjny, nie tak fajnie, prawda? Nie jestem za całkowitym zakazem, ale ludzie, którzy idą do łóżka muszą liczyć się z tym, że może to się zakończyć ciążą; trzeba dbać o zabezpieczenia a nie przeprowadzać aborcję. Jestem też za tym, by tabletka "dzień po" była bez recepty - to w ogóle głupie, żeby ten środek był na receptę. Jednakże, gdy jest to konieczne,
@BrakPomysluNaNick: Bo są debilami... Wdż w szkole wygląda tak, że jakaś nauczycielka (albo ksiądz - osoba najbardziej kompetentna, jasli chodzi o zakładanie rodziny ( ͡° ͜ʖ ͡°)) włącza film i tyle. Dzieciaki są tak wychowywane, że wstydzą się mówić o środkach antykoncepcyjnych, nawet na lekcjach. To też jest kwestia mentalności myślę.
Przy poprawnym używaniu antykoncepcji ryzyko zajścia w ciąży jest minimalne, można zresztą stosować dwie metody np.
@PiSbolszewia: Decyzja młodych chcą to powinni móc zabić/usunąć dziecko/płod nawet do 9 miesiąca.
Ich to będzie dręczyc/walić oni przez to uratują/zepsują sobie życie.

Sam bym usuwał chore dziecko albo jakbym miał wpadkę z niefajną kobietą po przelotnym seksie.