Wpis z mikrobloga

Mój postęp w ciągu 6 lat, może kogoś zmotywuję ()
Chciałbym poruszyć temat talentu, który ostatnio mi przypisujecie. To nieprawda, talent stanowi kilka %, reszta co ciężka praca, ćwiczenia i niech to zdjęcie będzie tego przykładem. Każdy może się nauczyć rysować/malować jeśli tylko tego pragnie i czuje, że ma do tego smykałkę. Gdyby Leonardo Da Vinci nie ćwiczył latami, dziś nie wiedzielibyśmy nawet o jego istnieniu. Więc kredki/ołówki/pędzle w dłoń i ćwiczcie!
Miłej niedzieli ʕʔ

Założyłem swój tag --> #bajanart pod, którym znajdziecie w przyszłości więcej moich prac.
Zapraszam chętnych do obserwowania ^^

#rysujzwykopem #rysunek #tworczoscwlasna #art #zwierzaczki
BajanArt - Mój postęp w ciągu 6 lat, może kogoś zmotywuję (。◕‿‿◕。)
Chciałbym poruszy...

źródło: comment_YwWagg0eGzn7yhcaBTCf9Tld6BKDHogh.jpg

Pobierz
  • 208
  • Odpowiedz
@BajanArt: Dokładnie, nie uważam żeby nie było czegoś takiego jak talent ale zdecydowanie zbyt wiele osób nawet nie daje sobie szansy by ten talent uwolnić, tylko z góry zakłada że jak po 2 godzinach ćwiczeń nie wychodzi to czas dać sobie spokój. Ciekawe ilu artystów się w ten sposób zmarnowało.
  • Odpowiedz
@ActiZ: Do rysowania potrzeba też cierpliwości xD Jak nie potrafisz dłużej, to rób szybkie szkice. Niektóre wyjdą fajniejsze niż przerysowane prace :)
  • Odpowiedz
@draw_me_the_light: Dobry wybór, dla mnie jednak okazały się trochę za twarde. Staedtler Lumograph okazały się w sam raz, plus nie odbija się tak od nich światło. Jeśli Ci się nie spodobają polecam te drugie. Jak będziesz miała zamiar coś dodać to wołaj ʕʔ
  • Odpowiedz
@hefpiot: Pewnie dużo. Ja sam nie uznaję się, za jakiegoś mistrza, bo niektórzy mam wrażenie, że tak to tutaj odbierają. Jeszcze wiele pracy przede mną, wiem co robię źle i ćwiczę. Będę się dzielił postępami :)
  • Odpowiedz
@BajanArt: Talent to umiejętność szybszego przyswajania danego skilla. Beztalencie odpowiednio większym nakładem pracy też się nauczy.

Rysowanie to nie jest 'talent'. To jest katorżnicze rysowanie czegoś pierdyliard razy, żeby wreszcie ogarnąć, że rysujesz kólko, a nie elipsę (albo j$%#%ny kwadrat xD)

Imo propsy, nie moje tereny, nie robię w realizmie, ale ładne :)
  • Odpowiedz
@Nusa: Dokładnie mam takie same zdanie :)
Niektórzy myślą, że tworzenie jest zarezerwowane dla pewnych osób. Tego nauczyć się może każdy, tylko trzeba chcieć :)
Dziękuję, odchodzę pomału od realizmu, trochę ciężko się przestawić
  • Odpowiedz
@BajanArt: nie zliczę ile razy wk...iona mówiłam, że sobie ręce opitolę, byle tego nie robić więcej xD

Ale mój niebieski zawsze mnie kopał w tyłek i mówił, że mam robić dalej.

Teraz siedzę w domu i rysuję cycki zawodowo :D
  • Odpowiedz
@BajanArt: niby ładne kolory i warsztat też niczego sobie ale kształty i proporcje pozostawiają pewien niedosyt. zauważam tu brak najważniejszych 10% w tym co nazywamy artystą. mówią, że te 90% to ciężka i solidna praca ale tobie brak tych 10% talentu. twoje zwierzaczki są zwyczajnie potworkowate i mimo, że mają być dość realistyczne to przez to jaki kształt i proporcje mają ich "twarze" wygląda na nierealistyczne.

o takich się mówi: mnóstwo
  • Odpowiedz