Wpis z mikrobloga

Mireczki,

Miałem w zeszłym roku sytuację, że prawie mnie rozjechała ciężarówka. Przejeżdżałem sobie na zielonym świetle a tutaj nagle cyk i wjeżdża przez całe skrzyżowanie rozpędzona ciężarówka. Na szczęście wszyscy w samochodach zdążyli się zatrzymać, a pieszych nie było na pasach.

Po całej akcji ciepło mi się zrobiło bo z 2 metry dalej i bym pewnie był bocznie przez nią zmasakrowany.

Nie odpuściłem sprawcy, skontaktowałem się z policją, przemiła Pani wysłuchała i powiedziała, że mając te wszystkie informacje spróbuje sprawę pociągnąć dalej.

I dzisiaj odebrałem list z komisariatu, który poinformował mnie, że sprawcę znaleźli i ukarali mandatem.

Wyszło 300 zł, ale mam nadzieję, że następnym razem będzie bardziej ostrożny.

Ku wspólnej poprawie bezpieczeństwa!

#bezpieczenstwo #drogi #kierowcy #polskiedrogi #prawo #samochody
Pobierz
źródło: comment_iGHsXAM2LDnYGWS8C2jXvv0ibKrnd5r7.jpg
  • 13
skontaktowałem się z policją, przemiła Pani wysłuchała i powiedziała, że mając te wszystkie informacje spróbuje sprawę pociągnąć dalej.


@Nutaharion: Miałeś jakiś materiał dowodowy w postaci nagrani czy samo słowo?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@drakkar: miałem nagranie, ale poproszono mnie tylko o klatkę z wideo na którym widać że ciężarówka jest na środku skrzyżowania a pali się zielone światło dla mnie, no i też godzinę o której to się stało (tak na oko).
Na zdjęciu udało się też uchwycić rejestrację, ale wydaje mi się że bazowali też na jakichś okolicznych nagraniach, pewnie z kamer na skrzyżowaniu.
@Nutaharion dla nich to akurat banalna sprawa żeby sobie podbić statystyki, dane kierowcy, zgłoszenie, dowód wykroczenia. Wszystko na tacy. Gorzej jeśli nie miałbyś danych pojazdu i musieliby szukać, wtedy 99% umorzone by było
@Nutaharion: wyruchali Cię w dupę a Ty się cieszysz - typ dostał całe 300 zł i to jeszcze bez żadnego trybu (mandat można nałożyć wyłącznie od razu albo do 60 dni ale tylko za fotoradar czy kamerę rejestrującą przejazdy na czerwonym świetle - ale zainstalowaną przez służby)