Wpis z mikrobloga

#kpop #muzyka #shinee #key

#kpoptop100 <- tag do obserwowania

5/100

KEY - One of Those Nights (Feat. Crush)

Tym razem dla odmiany kawałek mniej znany, ale na prawdę świetny. Ma 3,6mln wyświetleń, ale zasługuje na co najmniej 10 razy tyle. Za każdym razem nie mogę uwierzyć w tak małą ilość odtworzeń, sam już nabiłem pewnie kilkadziesiąt.

Key to jeden z członków SHINEE, a Crush to bliżej nie znany mi jegomość.

Utwór rozpoczyna się świetną gitarą. Czuć klimat wakacyjnego ogniska gdzieś nad jeziorem. Zaraz potem wchodzi Key ze swoim subtelnym głosem. Niedługo później Key chwyta jeszcze wyższe dźwięki i zaczyna się bit.

Po zwrotce wchodzi Crush z bardzo emocjonalnym refrenem. Ten utwór pokazuję, że można robić K-Pop nie tylko w dużych grupach, ale też we dwójkę. Key i Crush mają stosunkowo podobne głosy i naprawdę brzmi to bardzo dobrze.

W 1:18 Key przypomina mi Years & Years w All For You chociaż może to tylko moje odczucie.

2:15 to chyba mój ulubiony moment. Crush wyciąga tu takie góry, że włos się jeży. Potem jeszcze pokazuje różne ozdobniki.

One of Those Nights to moim zdaniem jeden z najbardziej niedocenionych utworów K-popowych. Świetnie się tego słucha, nie jest przekombinowane, nie ma różnych wodotrysków i piosenka broni się sama po prostu świetnym wokalem.
M.....m - #kpop #muzyka #shinee #key 

#kpoptop100 <- tag do obserwowania 

5/100...
  • 3