Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siemanko,
jestem obecnie na dwutygodniowym okresie wypowiedzenia i po jego zakończeniu planuję trochę zmienić swoje dotychczasowe życię jak i swój wygląd zewnętrzny, zamierzam rozpocząć swoją przygodę z siłką i ogólnie wrzucić coś na masę, bo jestem suchoklatesem + karłem robiącym fikołki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

175/57, a za 4 miesiące będę liczył już 23 wiosny, ogólnie uciekające lata (mam wrażenie, że 18stkę miałem wczoraj) i nieustannie niska samoocena od paru lat, brak siły na przeniesienie czegoś cięższego z punktu A, do punktu B, to wszystko skłoniło mnie do działań. Nigdy nie miałem styczności z siłownią, za dzieciaka pare ładnych lat trenowałem różne gry zespołowe i to tyle jeśli chodzi o moją styczność ze sportem, dlatego nie wiem czy podołam, ale na pewno chcę spróbować.

Wracając do rozpoczęcia, obecna praca nie pozwala mi na jakąkolwiek aktywność fizyczną, bo robię w niej po 12-14h dziennie, dlatego podjąłem już decyzję i ogarnąłem sobie już robotę na pół etatu (przynajmniej na początek przygody) i zamierzam głównie skupić się na moim celu czyli przybraniu sporo na wadzę i jednocześnie budowę mięśni, bo obecnie to cieniutko z jednym i drugim. Nie zależy mi na jakiejś rzeźbie, chciałbym poprostu mieć więcej siły i wyglądać bardziej jak facet aniżeli chłopak z gimnazjum.

Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o to jakie ćwiczenia wykonywać, jaką dietę ułożyć i czy stosować jakieś gainery/przedtreningówki itp., jeśli chodzi o ćwiczenia to będę uderzał po rady i wspólne treningi do mojego dobrego znajomego, który już trenuję parę lat, apropo diety, to żaden ze mnie kucharz i chciałem podpytać czy wpierdzielanie cały dzień kurczaka z ryżem i łącznie dziennie ok. 2700-3000kcal wyjdzie mi na dobre? Warto zgłosić się do jakiegoś dietetyka aby ułożył dietę? Zależy mi na posiłkach szybkich w przygotowaniu z łatwo dostępnych produktów i wiadomo w miarę przystępnych cenowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie wiem na co się przygotować, jak wyobrażam sobie siebie wchodzącego na siłownie pomiędzy napakowanych ziomków co biorą po 30-40kg na bicka, gdzie ja pewnie nawet z 10kg nie wykonałbym ćwiczenia to trochę czuję lekki cringe, dlatego za każdą złotą radę na co trzeba być przygotowanym, co robić, czego nie robić będę wdzięczny :)

#silownia #mikrokoksy #dieta #zdrowie #feels #zalesie #gorzkiezale #finanse #jedzenie #gotowanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla maturzystów
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: początki zawsze są ciężkie grunt to nie zniechęcać się... w necie masz pełno planów dla początkujących grunt to nauczyć się prawidłowego wykonywania ćwiczeń... odżywki odpuść na razie skup się na diecie
@AnonimoweMirkoWyznania: Na początku polecam jakieś FBW (full body workout) czyli trenujesz wszystkie partie mięśniowe na jednym treningu, tak z 3 treningi w tygodniu optymalnie, podstawą są ćwiczenia wielostawowe takie jak martwy ciąg, przysiady, podciąganie na drążku, wyciskanie na ławce płaskiej. Gotowych planów w internecie jest pełno. Olej maszyny i nie przejmuj się że ćwiczysz na małym lub bez obciążenia, każdy od czegoś zaczynał. Skup się na prawidłowej technice, to najważniejsze, im