Wpis z mikrobloga

Mamy z niebieskim troje dzieci. Z wyboru, nie z przypadku.
Niebieski pracuje "normalnie", ja pracuję z domu, zdalnie.

Nawet nie wiecie, jak mega źle się czuję, gdy masa ludzi wokół nas gada o tym, że te dzieci to dla 500+ i że pewnie zaraz następne, bo będę miała emeryturę za "nicnierobienie". Bo w końcu w domu z dziećmi siedzę, nie? Praca zdalna? Dobre sobie!

To nie fair, że jestem oceniana z góry negatywnie ze względu na to, że zdecydowaliśmy się na rodzinę większą niż 2+1.

Jest mi smutno. O.

#zalesie #500plus #rodzina #rozowepaski #niebieskiepaski #oswiadczenie
  • 116
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona: Po pierwsze to życie jest zbyt krótkie żeby się przejmować takimi pierdołami, po drugie to korzystaj z dopłat tyle ile się da bo to tak jakbyś miała większą kwotę wolną od podatku, ja sam jak coś tam skorzystałem to nikt mi nie powie, że to z jego podatków bo sam płacę kilkadziesiąt tysięcy rocznie podatków i mały procent udaje mi się odbić. Po trzecie polecam unikać takich ludzi o których
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona: Nie przejmuj się dzbanami. Też o tym ostatnio myślałam w ramach aktualnej agresji kierowanej do matek czwórki dzieci. Jestem przeciwniczką programu 500+, ale tylko głupek rezygnuje z optymalizacji podatkowej, która mu się w ramach określonych warunków należy.
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona Ale masz powody do zmartwień. Wyobraź sobie, że ja mam łysy łeb, bmw i psa rasy bojowej xD To dopiero wysoko postawiona poprzeczka. A i jeszcze do niedawna byłem emigrantem xD Nigdy nie przyszło mi do głowy żeby być smutnym z tego powodu, że ludzie zbyt pochopnie mnie oceniają. Wręcz przeciwnie, uwielbiam ból dupy tych frajerów i jeszcze specjalnie podgrzewam atmosferę xD
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona pracujesz? Twoj narzeczony/maz tez? No wlasnie
Jestescie w stanie bez pomocy panstwa sie utrzymac? No wlasnie

Czym innym jest patologia,ktora od pokolen nie pracuje i zycie z zasilkow/pomocy spolecznej jest stylem zycia, a czym innym duza rodzina gdzie nie ma biedy,brudu itede.

Obecny rzad kupuje sobie klientele wyborcza,do tego zniecheca do pracy.
Juz nawet komuna z nakazem pracy byla lepsza. Dostawales pieniadze,nawet jak lezales,ale w tej pracy byc musiales i 8h
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@wykopowa_ona: Szanuję ogromnie. Gadaniem jak wyżej mówią nie przejmuj się, jak macie siłę i chęci to na przekór jeszcze kolejny potomek :D
A tak zupełnie poważnie, mam podobny plan na życie jakie Ty masz już w tej chwili, tylko chyba się nie wyrobię z trójką do tego wieku. I praca zdalna, jak to godzisz przy takiej ilości dzieci? (Szczera ciekawość, jak wyżej: też bym tak chciała :D )

  • Odpowiedz
#fut
Ale się #!$%@?łem... W zeszłym tygodniu wykminiłem w końcu odpowiednie ustawienia formacji, taktyki i wytycznych, wypróbowałem większość dostępnych opcji i w końcu trafiłem ze wszystkim pod zróżnicowany atak(skrzydla, prostopadle, finezyjne zza pola karnego) - przez kolejne 3 dni nie przegrała meczu, 17 zwycięstw i 3 remisy. Wszedł patch i wszystko psu w dupe bo panowie piłkarze znowu ruszają się jakby się nazarli gruzu i biegają bez większego ładu i składu. Aktualnie
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona: co się przejmujesz? Zrzędy będą zrzędzić. Tobie wypominają, że masz dzieci, a dziewczynom w Twoim wieku które nie mają - wypominają, że nie mają.
Nie wiem co jest z tymi ludźmi, zawsze coś im nie pasuje. Najgorsza jest taka pasywna agresja, że już nawet nie powiedzą wprost, tylko głoszą teorie typu "patola się mnoży dla 500plus", "tylko jedno dziecko? Bez rodzeństwa to będzie #!$%@?", "nie masz jeszcze męża i dzieci?
  • Odpowiedz
@ElCidX: "Powodzonka i nie przejmuj się innymi jesteś świetną kobietą i mamą :)"
Skąd wiesz, że jest świetną kobietą i mamą? Może tłucze dzieci i męża kablem od prodiża?
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona wybralas takie życie, tak jest Ci dobrze i robisz to dla siebie. Po co się przejmujesz innymi? #!$%@? ich, żyj swoim życiem i ciesz się nim. Od gadania obcych ludzi nigdy Ci nie będzie lepiej, dlatego ich olej.
  • Odpowiedz
@wykopowa_ona: Ech, gdybyś nie miała dzieci, albo miała tylko jedno, to też by krytykowali. Jakbyś miała dwójkę, ale np. tylko dziewczynki, to też by były komentarze, "a może chłopak?". Ogólnie ludziom nie da się dogodzić, trzeba robić swoje i tyle.
  • Odpowiedz